Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Türkiye'de 1 farklı şehirde Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi bölümü bulunmaktadır, genelde üniversitelerde güzel sanatlar fakültesi içinde bulunmaktadır.

Sözel puan türü ile üniversitelere öğrenci alan bölümün öğrenim süresi 4 yıldır. 2019 verilerine göre başarı sıralaması 97.781 sıralamasından başlar. 97.781 sıramasına kadar öğrenciler yerleşebilmektedir.

Taban puanları 2019 verilerine göre tüm Türkiye'de 35.582 ile 35.582 arasında değişmektedir.Girmenin en zor olduğu Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi bölümü olan üç üniversite Dokuz Eylül Üniversitesi, , olarak örneklenebilir.Puanları en düşük olanlar ise Dokuz Eylül Üniversitesi, , kurumlarıdır.En çok İzmir, , illerindeki öğrenciler bölümü kazanmıştır.

Bütün üniversite bölümlerinin kontenjan, taban puan, tavan puan gibi bilgilerinin son 5 yıllık verisini Neredeoku.com'da bulabilirsiniz.Türkiye'nin tüm Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi bölümleriyle birlikte diğer bütün üniversite bölümlerine Neredeoku.com'da yer veriyoruz.Bütün veriler Yükseköğretim Kurumu'nun Atlas uygulamasından alınmıştır.Birçok devlet üniversitesinde Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi bölümü olduğu gibi vakıf üniversitelerinde de bulunmaktadır.Vakıf üniversitelerindeki bölümlerin farklı bursluluk tipleri bulunmaktadır.

Sonuç
Dokuz Eylül Üniversitesi
Dokuz Eylül Üniversitesi Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi Bölümü
  • İzmir
  • Devlet Üniversitesi
  • 1982 Kuruluş
  • Taban Puan: 339.608
  • Başarı Sırası: 109.155 Puan
  • 41 Kontenjan
  • Sözel
  • 4 Yıllık

Ücretsiz

İncele

Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi Bölümü Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi bölümü 2020 öğrenci sıralaması nedir?

Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi bölümünde 2020 yılı için öğrenci sıralaması 109.155 ile 109.155 arasında gerçekleşti.

Bölümde 2019 yılı için öğrenci puanları 340 ile 340 arasında gerçekleşti.

İzmir şehirlerinde bölümün olduğu üniversiteler mevcuttur.