Popüler Kolejlere Göz Atın

En çok ilgi gören popüler kolejleri listeledik.

Kolejler Hakkında Bilmek İsteyeceğiniz Her Şey

Türkiye'de kolejler özel eğitim sisteminin temel yapıtaşlarıdır. Anaokul, ilkokul, ortaokul, lise seviyesinde hizmetler veren, imkanları tarafından diğer özel okullardan çok daha gelişmiş okullardır. Hatta okul kimliğinin ötesinde pek çoğunun kampüsleri olduğunu söyleyebiliriz. Her alanda markalara olan ilginin daha fazla olması sebebiyle özel okulda da zamanla ortaya çıkan marka okul ihtiyacı bu kolejler tarafından giderilmeye çalışılmaktadır.

Doğa Koleji, Bahçeşehir Kolejli, Mektebim Koleji gibi Türkiye'nin birçok şehrinde bulunan kolejler yüzleri geçen sayılarıyla eğitimde farklı bir anlayışı yansıtıyor. Anaokulundan itibaren dil eğitimini sağlayan bu okullardan mezun olan öğrenciler İngilizce başta olmak üzere yabancı dili daha iyi anlayıp daha akıcı konuşabiliyor. Ayrıca okulların bilgisayar, laboratuvar, sosyal imkan bakımınından donanımlı olmasından dolayı komple öğrenci yetiştirdiğini söyleyebiliriz.

Diğer özel okullara nazaran daha farklı imkanlar üzerinden eğitim faaliyetlerinin sunulması sonucunda kolej fiyatları, diğer özel okul fiyatlarına göre daha pahalıdır. Eğitimin daha kaliteli olarak sağlanması için eğitimcileri diğer okullara göre daha yüksek maaşlarla çalıştıran kolejler, daha iyi imkan ve kampüs olanaklarının sunulması için yüksek maaliyetli eğitim kurumlarıdır. Fiyatları yıllık 15.000 TL ile 50.000 TL arasında kabaca değişmektedir. Daha ayrıntılı bilgi için İstanbul özel okulları, Ankara özel okulları ya da İzmir özel okulları sayfalarından bölgenizdeki okulları listeleyebilirsiniz ya da okulfiyat.com anasayfasından bulunduğunuz bölgeyi sorgulayabilirsiniz.