Derece Okulları

Instagram YouTube

Derece Okulları Kampüsleri

Derece Okulları Hakkında

 Derece Okulları, 2002 yılında eğitim sektöründeki aksak yönleri tamamlamak, kurguladığı eğitim modelleriyle sektörde öncü olmak amacıyla etüt merkezi olarak faaliyete başlamıştır. İdealist öğretmenlerin bir araya gelmesi ile gerçekleşen kuruluş döneminde 7 öğrenci ile başladığı ilk eğitim öğretim dönemini, 128 öğrenciyle tamamlamış; kısa sürede sınavlara hazırlığın lider markası haline gelmiştir. Sadece iyileri yetiştiren değil her öğrencinin iyi yetiştirilmesine inanan Derece Okulları, ilk olarak açıldığı Maltepe’de yıllarca kitlesel başarıda birinci sırada yer almıştır.

       Hızlı değil, kalıcı ve sağlam adımlarla ilerleme hedefi olduğu için reklam yerine hizmet kalitesine yatırım yapmış ve marka bilinirliğini ikinci plana atmış, tavsiyelerin gücüne inanmıştır. Aldığı referanslarla büyüyen kurum herkesin bildiği bir kurum olmasa da bilenlerin iyi bildiği bir kurum haline gelmiştir.

       2002 yılında bir yatırımcı kurum olarak değil, bir girişimci kurum olarak faaliyetine başlamıştır. Bireysel ilgiyi ön planda tutan Derece Okulları, yüzlerce öğrencisine verdiği özel derslerle alt yapısı zayıf öğrencileri için bile ciddi lise ve üniversite kazandırma başarısına imza atmıştır.

       2009 yılına gelindiğinde, kurumsal sürecini tamamlamış, sonrasında üç şirketin ortak markası olarak yola devam etmiştir. Eğitimdeki başarısıyla Kartal’da, Pendik’te, Kadıköy’de ve Ataşehir’de de ciddi bir öğrenci potansiyeli oluşmuştur; Küçükyalı’daki ilk dershanesine buralardan öğrenci çekmeyi başarmıştır. Kartal, Kadıköy, Pendik, Tuzla ve Ataşehir başta olmak üzere, İstanbul’un farklı bölgelerinde şubeleşeceği süreçte dershaneler kapanma sürecine girmeden özel okullar alanında ilerleme kararı almıştır.

       Özel okullar ve kolej sürecinde çalıştığı profesyonel eğitimciler ve eğitim yöneticileri sayesinde farklı eğitim modelleri geliştirmiştir. Degem, academica, stem ve endüstri 4.0 bunlardan sadece birkaçıdır. 

        İlk kıvılcım Küçükyalı’daki liseyle başlamış, hemen o sene Cevizli’deki özel okullar devreye girmiştir.

       Şu an bünyesinde anaokulu, ilkokul, ortaokullar ve liseler, bulunmaktadır. İlklerin eğitim kurumu Derece Okulları, sınavlara hazırlıktaki başarısını daha ilk senelerden itibaren eğitim alanında fark ettirmiştir.

       Butik eğitim ilgisini kampüsün olanaklarıyla birleştirmiş olan Derece Okulları, her bireye kendine özel bir eğitim profili çizme hedefiyle hızla büyümektedir. 2002’den beri robotik ve kodlama alanındaki başarısıyla, Hackidhon turnuvalarındaki üstün başarılarıyla mevcut özel okulların çok üzerinde bir eğitim ve hizmet politikası izlemektedir.

       Sanayi 4.0, yapay zekâ ve 10T gibi kavramlar üzerine geleceğin mesleklerini bugünün eğitim modelleriyle birleştirmektedir. Özel geliştirilmiş akıllı ekran ve akıllı içerikler, zihin haritaları ve hafıza teknikleri, çoklu yabancı dil eğitimleriyle öğrenme hızını artırıp gençlerimizin kaliteli zaman geçirmesine ve zamanı doğru planlamasına her zaman tam destek vermektedir.

      Derece Okulları, güçlü yabancı dil alt yapısını 2010 yılında kurulmuş dil okullarından almaktadır. Bugün birçok uluslararası dil sınavlarına ev sahipliği yapan Derece Okulları; Oxford, Cambridge, Pearson ve Macmillan gibi saygın yayınlar ve üniversitelerle ortaklaşa çalışmalar yürütmektedir. Okulun, uluslararası ve ulusal sınavlarda alınmış birçok yabancı dil sınav başarısı bulunmaktadır. 

       Kültürel, sosyal ve sportif aktivitelerle de akademik başarısını aratmayan Derece Okulları’nın; yüzme, yakan top, futbol, basketbol, voleybol, okçuluk ve tenis gibi birçok spor dalında İstanbul il birincilikleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yaşama değer katan Anadolu yakasındaki birçok sosyal sorumluluk projesinde de Derece Okulları’nı görmeniz mümkündür. Derece Okullları’nın korolarında da birçok enstrüman çalan öğrenci ve şarkı yarışmalarında dereceleri olan öğrencileri yer almaktadır.

       Açtığı kampüslerin olanakları ve ulaşımdaki kolaylığıyla Gebze, Tuzla, Pendik, Kartal, Maltepe, Kadıköy ve Ataşehir’deki öğrencilere kaliteli eğitim vermeye devam etmektedir. Gittiği her bölgede, mevcut okulların da güçlü eğitim programlarıyla eğitim çizgisini ileriye taşımaktadır. Hala birçok farklı eğitim markasının eğitim faaliyetlerine ve kuruluşuna destek vermektedir. Derece Okulları, herhangi bir vakfa ve zihniyete hizmet etmeyen, üç nesil öğretmen geleneğinden gelen Emre Ünlü‘nün eğitimin duayen isimleriyle kurduğu çağdaşlık ve kaliteli eğitim ilkesini ön planda tutan bir eğitim markasıdır.

DEĞERLER

 • Çalışanlar insiyatif alır, çözüm üretir ve sonuç alır. Doğru çözüme ulaşmak için herkes yetkilidir.   
 • Eğitimde uzmanlığı, bakış açısı ve iş yapış tarzı sektördeki gururumuzdur.
 • Yapılan işler kaliteli ve sistemli şekillerde gerçekleştirilir.
 • Profesyonel anlayış ve asla kaybolmayan amatör bir ruhla hizmet eder.
 • Önce güler yüz ve beraberinde güvenle yoğrulmuş, kitlesel başarıda zirve noktayı hedef edinen eğitim modelleriyle eğitim verir.
 • Kalite olmazsa olmazı, başarı ve özgüven alışkanlığıdır.
 • M.E.B.'in belirlediği her türlü yönetmelik ve standartlara uygun eğitim ve öğretim faaliyetlerini mükemmele en yakın şekilde sürdürür.
 • Eğitim odaklı yaklaşımları ile verdiği sözlerde durur, hedeflerine ulaşır.
 • Siyasi, dini, ırkçı vb. bölücü her türlü yaklaşımdan uzak ve toplumsal değerlerimize saygılıdır
 • İletişim odaklıdır, tüm bireylere kolayca ulaşarak her bireyi çözümün bir parçası haline getirir.
 • Tüm dünyadaki eğitim öğretim faaliyetlerini ve sektörü yakından takip eder. Eğitim sektöründe Türkiye'nin her anlamda öncüsüdür.
 • Akademik başarıyı merkezine koyarak sosyal, sportif ve teknolojik alanlarda da adından sıkça söz ettirir.
 • Güler yüzlü, anlayışılı, hoş görülü yaklaşımlarıyla önce öğrenmeyi seven gençler yetiştirmek olmazsa olmazıdır.
 • Derece Okulları gerçek bir eğitimci kurumudur ve üç nesil öğretmen olma geleneğinden gelir. 2002’den bu yana çocuklarımızın yarınlarına armağandır.

Kolej Hakkında Bilgi İstiyorum

Liste Oluşturmaya Başladınız