2026 yılı özeti
Kaynak: ÖSYM / YÖKAşağıdaki taban puanlar üniversitenin tüm bölümleri arasındaki en düşük ve en yüksek değerlerdir; tek bir bölümün puanı değildir. Bölüm bazlı puanlar için program listesine bakın.
Yıllara göre taban puan aralığı
En yüksekEn düşükEn yüksek taban puan 2026'de 504,794 ile zirveye çıktı, 2026'de 504,794 oldu. En düşük puan 2015–2026 arasında 154,245–197,507 bandında kaldı.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| Yıl | En düşük | En yüksek |
|---|---|---|
| 2015 | 197,507 | 447,164 |
| 2016 | 169,937 | 455,833 |
| 2017 | 167,387 | 471,747 |
| 2018 | 170,207 | 482,786 |
| 2019 | 168,875 | 488,076 |
| 2020 | 186,185 | 501,155 |
| 2021 | 187,684 | 442,322 |
| 2022 | 171,2 | 459,367 |
| 2023 | 154,245 | 500,889 |
| 2024 | 154,81 | 454,336 |
| 2025 | 160,945 | 480,898 |
| 2026 | 157,524 | 504,794 |
Yıllara göre kontenjan ve doluluk
KontenjanYerleşen2026 yılında 6.281 kontenjanın 3.734 tanesi doldu; doluluk oranı %59.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| Yıl | Kontenjan | Yerleşen | Doluluk |
|---|---|---|---|
| 2016 | 8.589 | 7.863 | %92 |
| 2017 | 8.076 | 5.652 | %70 |
| 2018 | 6.695 | 5.179 | %77 |
| 2019 | 7.034 | 6.482 | %92 |
| 2020 | 3.695 | 3.207 | %87 |
| 2021 | 3.525 | 2.367 | %67 |
| 2022 | 2.817 | 2.494 | %89 |
| 2023 | 5.364 | 4.827 | %90 |
| 2024 | 5.171 | 4.057 | %78 |
| 2025 | 6.188 | 3.350 | %54 |
| 2026 | 6.281 | 3.734 | %59 |
Yıllara göre cinsiyet dağılımı
KadınErkekKadın öğrenci oranı 2016'de %57 iken 2021'de %59 oldu.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| Yıl | Kadın | Erkek | Kadın oranı |
|---|---|---|---|
| 2016 | 3.907 | 2.891 | %57 |
| 2017 | 2.645 | 2.687 | %50 |
| 2018 | 2.426 | 2.199 | %52 |
| 2019 | 3.154 | 2.621 | %55 |
| 2021 | 1.406 | 961 | %59 |
Öğrencilerin geldiği iller
6.968 öğrenci · 15 il- Bursa183
- Kocaeli118
- İzmir110
- Antalya105
- Tekirdağ95
- Samsun85
- Balıkesir75
- Hatay74
- Mersin67
- Sakarya64
- Şanlıurfa61
- Muğla60
- Diyarbakır59
- Ankara58
6.968 öğrencinin 5.754 tanesi (%83) İstanbul çıkışlı.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| İl | Öğrenci | Pay |
|---|---|---|
| İstanbul | 5.754 | %83 |
| Bursa | 183 | %3 |
| Kocaeli | 118 | %2 |
| İzmir | 110 | %2 |
| Antalya | 105 | %2 |
| Tekirdağ | 95 | %1 |
| Samsun | 85 | %1 |
| Balıkesir | 75 | %1 |
| Hatay | 74 | %1 |
| Mersin | 67 | %1 |
| Sakarya | 64 | %1 |
| Şanlıurfa | 61 | %1 |
| Muğla | 60 | %1 |
| Diyarbakır | 59 | %1 |
| Ankara | 58 | %1 |
Sık Sorulan Sorular
Beykent Üniversitesi taban puan aralığı nedir?
2026 verilerine göre Beykent Üniversitesi bölümlerinin taban puanları 157,524 ile 504,794 arasında değişiyor.
Beykent Üniversitesi kontenjanları doluyor mu?
2026 yılında 6.281 kontenjanın 3.734 tanesi doldu; doluluk oranı %59.
Beykent Üniversitesi öğrencileri en çok hangi illerden geliyor?
İstanbul (5.754), Bursa (183), Kocaeli (118), İzmir (110), Antalya (105) en çok öğrenci gönderen illerdir.
Bu istatistikler hangi yıllara ait?
Veriler YÖK kaynaklı olup 2015–2026 dönemini kapsıyor.

