Neredeoku.com
Çankırı Karatekin Üniversitesi İstatistikleri kampüs fotoğrafı
Çankırı Karatekin Üniversitesi İstatistikleri logosu

Çankırı Karatekin Üniversitesi İstatistikleri

  • Çankırı
  • Devlet Üniversitesi
  • 2007 Kuruluş

2026 yılı özeti

Kaynak: ÖSYM / YÖK
Kontenjan3.14442 arttı
Yerleşen3.12420 kontenjan boş kaldı
Doluluk99%

Aşağıdaki taban puanlar üniversitenin tüm bölümleri arasındaki en düşük ve en yüksek değerlerdir; tek bir bölümün puanı değildir. Bölüm bazlı puanlar için program listesine bakın.

Yıllara göre taban puan aralığı

En yüksekEn düşük
100250400550332,034203,6262015344,22168,0272016310,077168,6922017318,164169,3472018299,236167,1132019328,185190,3842020285,649187,4022021466,536200,6252022467,805223,3722023443,266216,6732024460,94213,8942025477,387186,0622026

En yüksek taban puan 2026'de 477,387 ile zirveye çıktı, 2026'de 477,387 oldu. En düşük puan 2015–2026 arasında 167,113–223,372 bandında kaldı.

Tabloyu göster
Çankırı Karatekin Üniversitesi yıllara göre taban puan aralığı
YılEn düşükEn yüksek
2015203,626332,034
2016168,027344,22
2017168,692310,077
2018169,347318,164
2019167,113299,236
2020190,384328,185
2021187,402285,649
2022200,625466,536
2023223,372467,805
2024216,673443,266
2025213,894460,94
2026186,062477,387

Yıllara göre kontenjan ve doluluk

KontenjanYerleşen
01.6003.2004.8006.4006.1255.52020164.1302.63320173.2442.23420182.7732.31520192.5382.31320202.4371.35120213.0853.03320223.2883.16820233.4533.36720243.1023.06020253.1443.1242026
Doluluk oranı
%902016
%642017
%692018
%832019
%912020
%552021
%982022
%962023
%982024
%992025
%992026

2026 yılında 3.144 kontenjanın 3.124 tanesi doldu; doluluk oranı %99.

Tabloyu göster
Çankırı Karatekin Üniversitesi yıllara göre kontenjan ve yerleşen sayısı
YılKontenjanYerleşenDoluluk
20166.1255.520%90
20174.1302.633%64
20183.2442.234%69
20192.7732.315%83
20202.5382.313%91
20212.4371.351%55
20223.0853.033%98
20233.2883.168%96
20243.4533.367%98
20253.1023.060%99
20263.1443.124%99

Yıllara göre cinsiyet dağılımı

KadınErkek
2016
2.549 · %66
1.340 · %34
2017
1.300 · %52
1.179 · %48
2018
926 · %47
1.035 · %53
2019
1.120 · %48
1.195 · %52
2021
678 · %50
673 · %50

Kadın öğrenci oranı 2016'de %66 iken 2021'de %50 oldu.

Tabloyu göster
Çankırı Karatekin Üniversitesi yerleşen öğrencilerin cinsiyet dağılımı
YılKadınErkekKadın oranı
20162.5491.340%66
20171.3001.179%52
20189261.035%47
20191.1201.195%48
2021678673%50

Öğrencilerin geldiği iller

2.609 öğrenci · 15 il
Bölgeye yayılmışHer 10 öğrenciden 3'u Ankara'dan geliyor.
Ankara842
Diğer 14 il toplam1.767
Ankara dışı illerölçek: en yüksek 630 öğrenci
  • Çankırı630
  • İstanbul197
  • Mersin132
  • Adana124
  • Konya115
  • Bursa76
  • Şanlıurfa75
  • Antalya73
  • Kastamonu60
  • Kayseri59
  • Samsun59
  • Çorum58
  • Gaziantep55
  • İzmir54

2.609 öğrencinin 842 tanesi (%32) Ankara çıkışlı.

Tabloyu göster
Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencilerinin geldiği iller
İlÖğrenciPay
Ankara842%32
Çankırı630%24
İstanbul197%8
Mersin132%5
Adana124%5
Konya115%4
Bursa76%3
Şanlıurfa75%3
Antalya73%3
Kastamonu60%2
Kayseri59%2
Samsun59%2
Çorum58%2
Gaziantep55%2
İzmir54%2

Sık Sorulan Sorular

Çankırı Karatekin Üniversitesi taban puan aralığı nedir?

2026 verilerine göre Çankırı Karatekin Üniversitesi bölümlerinin taban puanları 186,062 ile 477,387 arasında değişiyor.

Çankırı Karatekin Üniversitesi kontenjanları doluyor mu?

2026 yılında 3.144 kontenjanın 3.124 tanesi doldu; doluluk oranı %99.

Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencileri en çok hangi illerden geliyor?

Ankara (842), Çankırı (630), İstanbul (197), Mersin (132), Adana (124) en çok öğrenci gönderen illerdir.

Bu istatistikler hangi yıllara ait?

Veriler YÖK kaynaklı olup 2015–2026 dönemini kapsıyor.

Puanınız bu aralığa giriyor mu?YKS puanınızı hesaplayın, bu üniversitenin bölümleriyle karşılaştırın.Puan Hesapla
Veri notuSayılar YÖK ve ÖSYM yerleştirme kayıtlarından derlenmiştir ve 2015–2026 dönemini kapsıyor. Bazı yıllarda tüm ölçümler yayımlanmadığı için grafiklerde yıl atlamaları olabilir.