2026 yılı özeti
Kaynak: ÖSYM / YÖKAşağıdaki taban puanlar üniversitenin tüm bölümleri arasındaki en düşük ve en yüksek değerlerdir; tek bir bölümün puanı değildir. Bölüm bazlı puanlar için program listesine bakın.
Yıllara göre taban puan aralığı
En yüksekEn düşükEn yüksek taban puan 2026'de 497,745 ile zirveye çıktı, 2026'de 497,745 oldu. En düşük puan 2015–2026 arasında 167,711–227,172 bandında kaldı.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| Yıl | En düşük | En yüksek |
|---|---|---|
| 2015 | 195,773 | 445,307 |
| 2016 | 170,537 | 464,956 |
| 2017 | 168,202 | 457,077 |
| 2018 | 167,711 | 466,391 |
| 2019 | 169,785 | 472,573 |
| 2020 | 189,035 | 494,74 |
| 2021 | 188,835 | 432,6 |
| 2022 | 174,779 | 485,524 |
| 2023 | 213,705 | 488,278 |
| 2024 | 192,716 | 465,02 |
| 2025 | 213,007 | 476,16 |
| 2026 | 227,172 | 497,745 |
Yıllara göre kontenjan ve doluluk
KontenjanYerleşen2026 yılında 4.798 kontenjanın 4.776 tanesi doldu; doluluk oranı %100.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| Yıl | Kontenjan | Yerleşen | Doluluk |
|---|---|---|---|
| 2016 | 13.560 | 13.218 | %97 |
| 2017 | 9.651 | 7.656 | %79 |
| 2018 | 8.582 | 7.401 | %86 |
| 2019 | 7.662 | 7.018 | %92 |
| 2020 | 6.669 | 6.363 | %95 |
| 2021 | 5.399 | 3.998 | %74 |
| 2022 | 5.354 | 5.229 | %98 |
| 2023 | 5.400 | 5.317 | %98 |
| 2024 | 4.406 | 4.294 | %97 |
| 2025 | 4.839 | 4.793 | %99 |
| 2026 | 4.798 | 4.776 | %100 |
Yıllara göre cinsiyet dağılımı
KadınErkekKadın öğrenci oranı 2016'de %57 iken 2021'de %50 oldu.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| Yıl | Kadın | Erkek | Kadın oranı |
|---|---|---|---|
| 2016 | 5.696 | 4.263 | %57 |
| 2017 | 3.464 | 3.857 | %47 |
| 2018 | 3.389 | 3.775 | %47 |
| 2019 | 3.417 | 3.601 | %49 |
| 2021 | 2.001 | 1.997 | %50 |
Öğrencilerin geldiği iller
7.867 öğrenci · 15 il- Ankara1.371
- İstanbul1.288
- Zonguldak521
- Kocaeli464
- Bursa447
- Kastamonu339
- Sakarya256
- Samsun215
- Bartın176
- İzmir169
- Bolu156
- Mersin142
- Konya138
- Düzce131
7.867 öğrencinin 2.054 tanesi (%26) Karabük çıkışlı.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| İl | Öğrenci | Pay |
|---|---|---|
| Karabük | 2.054 | %26 |
| Ankara | 1.371 | %17 |
| İstanbul | 1.288 | %16 |
| Zonguldak | 521 | %7 |
| Kocaeli | 464 | %6 |
| Bursa | 447 | %6 |
| Kastamonu | 339 | %4 |
| Sakarya | 256 | %3 |
| Samsun | 215 | %3 |
| Bartın | 176 | %2 |
| İzmir | 169 | %2 |
| Bolu | 156 | %2 |
| Mersin | 142 | %2 |
| Konya | 138 | %2 |
| Düzce | 131 | %2 |
Sık Sorulan Sorular
Karabük Üniversitesi taban puan aralığı nedir?
2026 verilerine göre Karabük Üniversitesi bölümlerinin taban puanları 227,172 ile 497,745 arasında değişiyor.
Karabük Üniversitesi kontenjanları doluyor mu?
2026 yılında 4.798 kontenjanın 4.776 tanesi doldu; doluluk oranı %100.
Karabük Üniversitesi öğrencileri en çok hangi illerden geliyor?
Karabük (2.054), Ankara (1.371), İstanbul (1.288), Zonguldak (521), Kocaeli (464) en çok öğrenci gönderen illerdir.
Bu istatistikler hangi yıllara ait?
Veriler YÖK kaynaklı olup 2015–2026 dönemini kapsıyor.

