Neredeoku.com
Kırklareli Üniversitesi İstatistikleri kampüs fotoğrafı
Kırklareli Üniversitesi İstatistikleri logosu

Kırklareli Üniversitesi İstatistikleri

  • Kırklareli
  • Devlet Üniversitesi
  • 2007 Kuruluş

2026 yılı özeti

Kaynak: ÖSYM / YÖK
Kontenjan4.48550 arttı
Yerleşen4.46421 kontenjan boş kaldı
Doluluk100%

Aşağıdaki taban puanlar üniversitenin tüm bölümleri arasındaki en düşük ve en yüksek değerlerdir; tek bir bölümün puanı değildir. Bölüm bazlı puanlar için program listesine bakın.

Yıllara göre taban puan aralığı

En yüksekEn düşük
100250400550407,349197,1092015420,239167,5372016368,813167,32017360,926168,762018372,964166,9022019361,457173,8922020322,607188,1492021489,087180,6042022491,402199,4992023471,206216,5452024480,826225,3712025500,835228,022026

En yüksek taban puan 2026'de 500,835 ile zirveye çıktı, 2026'de 500,835 oldu. En düşük puan 2015–2026 arasında 166,902–228,02 bandında kaldı.

Tabloyu göster
Kırklareli Üniversitesi yıllara göre taban puan aralığı
YılEn düşükEn yüksek
2015197,109407,349
2016167,537420,239
2017167,3368,813
2018168,76360,926
2019166,902372,964
2020173,892361,457
2021188,149322,607
2022180,604489,087
2023199,499491,402
2024216,545471,206
2025225,371480,826
2026228,02500,835

Yıllara göre kontenjan ve doluluk

KontenjanYerleşen
03.5007.00010.50014.00013.68613.128201610.3167.83520176.2945.09020185.8665.21720195.3764.86220204.6742.60620215.7515.58720226.0355.94820235.3435.30220244.4354.39320254.4854.4642026
Doluluk oranı
%962016
%762017
%812018
%892019
%902020
%562021
%972022
%992023
%992024
%992025
%1002026

2026 yılında 4.485 kontenjanın 4.464 tanesi doldu; doluluk oranı %100.

Tabloyu göster
Kırklareli Üniversitesi yıllara göre kontenjan ve yerleşen sayısı
YılKontenjanYerleşenDoluluk
201613.68613.128%96
201710.3167.835%76
20186.2945.090%81
20195.8665.217%89
20205.3764.862%90
20214.6742.606%56
20225.7515.587%97
20236.0355.948%99
20245.3435.302%99
20254.4354.393%99
20264.4854.464%100

Yıllara göre cinsiyet dağılımı

KadınErkek
2016
5.043 · %62
3.064 · %38
2017
2.630 · %51
2.483 · %49
2018
2.391 · %49
2.455 · %51
2019
2.620 · %50
2.597 · %50
2021
1.277 · %49
1.329 · %51

Kadın öğrenci oranı 2016'de %62 iken 2021'de %49 oldu.

Tabloyu göster
Kırklareli Üniversitesi yerleşen öğrencilerin cinsiyet dağılımı
YılKadınErkekKadın oranı
20165.0433.064%62
20172.6302.483%51
20182.3912.455%49
20192.6202.597%50
20211.2771.329%49

Öğrencilerin geldiği iller

6.387 öğrenci · 15 il
Bölgeye yayılmışHer 10 öğrenciden 4'u İstanbul'dan geliyor.
İstanbul2.664
Diğer 14 il toplam3.723
İstanbul dışı illerölçek: en yüksek 1.051 öğrenci
  • Kırklareli1.051
  • Tekirdağ804
  • Bursa297
  • Edirne291
  • Kocaeli253
  • Çanakkale224
  • Balıkesir165
  • İzmir150
  • Ankara133
  • Manisa80
  • Sakarya71
  • Mersin70
  • Van68
  • Hatay66

6.387 öğrencinin 2.664 tanesi (%42) İstanbul çıkışlı.

Tabloyu göster
Kırklareli Üniversitesi öğrencilerinin geldiği iller
İlÖğrenciPay
İstanbul2.664%42
Kırklareli1.051%16
Tekirdağ804%13
Bursa297%5
Edirne291%5
Kocaeli253%4
Çanakkale224%4
Balıkesir165%3
İzmir150%2
Ankara133%2
Manisa80%1
Sakarya71%1
Mersin70%1
Van68%1
Hatay66%1

Sık Sorulan Sorular

Kırklareli Üniversitesi taban puan aralığı nedir?

2026 verilerine göre Kırklareli Üniversitesi bölümlerinin taban puanları 228,02 ile 500,835 arasında değişiyor.

Kırklareli Üniversitesi kontenjanları doluyor mu?

2026 yılında 4.485 kontenjanın 4.464 tanesi doldu; doluluk oranı %100.

Kırklareli Üniversitesi öğrencileri en çok hangi illerden geliyor?

İstanbul (2.664), Kırklareli (1.051), Tekirdağ (804), Bursa (297), Edirne (291) en çok öğrenci gönderen illerdir.

Bu istatistikler hangi yıllara ait?

Veriler YÖK kaynaklı olup 2015–2026 dönemini kapsıyor.

Puanınız bu aralığa giriyor mu?YKS puanınızı hesaplayın, bu üniversitenin bölümleriyle karşılaştırın.Puan Hesapla
Veri notuSayılar YÖK ve ÖSYM yerleştirme kayıtlarından derlenmiştir ve 2015–2026 dönemini kapsıyor. Bazı yıllarda tüm ölçümler yayımlanmadığı için grafiklerde yıl atlamaları olabilir.