2026 yılı özeti
Kaynak: ÖSYM / YÖKAşağıdaki taban puanlar üniversitenin tüm bölümleri arasındaki en düşük ve en yüksek değerlerdir; tek bir bölümün puanı değildir. Bölüm bazlı puanlar için program listesine bakın.
Yıllara göre taban puan aralığı
En yüksekEn düşükEn yüksek taban puan 2026'de 502,115 ile zirveye çıktı, 2026'de 502,115 oldu. En düşük puan 2015–2026 arasında 169,91–235,136 bandında kaldı.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| Yıl | En düşük | En yüksek |
|---|---|---|
| 2015 | 202,82 | 444,464 |
| 2016 | 170,062 | 464,753 |
| 2017 | 170,365 | 456,742 |
| 2018 | 169,91 | 466,007 |
| 2019 | 171,832 | 472,449 |
| 2020 | 183,438 | 495,499 |
| 2021 | 170,879 | 433,627 |
| 2022 | 216,76 | 488,476 |
| 2023 | 228,393 | 491,554 |
| 2024 | 226,586 | 473,053 |
| 2025 | 235,136 | 482,521 |
| 2026 | 233,797 | 502,115 |
Yıllara göre kontenjan ve doluluk
KontenjanYerleşen2026 yılında 3.136 kontenjanın 3.114 tanesi doldu; doluluk oranı %99.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| Yıl | Kontenjan | Yerleşen | Doluluk |
|---|---|---|---|
| 2016 | 6.401 | 6.170 | %96 |
| 2017 | 4.521 | 3.195 | %71 |
| 2018 | 3.766 | 3.404 | %90 |
| 2019 | 3.677 | 3.591 | %98 |
| 2020 | 3.525 | 3.498 | %99 |
| 2021 | 3.452 | 2.780 | %81 |
| 2022 | 3.976 | 3.956 | %99 |
| 2023 | 4.198 | 4.141 | %99 |
| 2024 | 4.006 | 3.911 | %98 |
| 2025 | 3.316 | 3.276 | %99 |
| 2026 | 3.136 | 3.114 | %99 |
Yıllara göre cinsiyet dağılımı
KadınErkekKadın öğrenci oranı 2016'de %62 iken 2021'de %51 oldu.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| Yıl | Kadın | Erkek | Kadın oranı |
|---|---|---|---|
| 2016 | 3.128 | 1.914 | %62 |
| 2017 | 1.588 | 1.473 | %52 |
| 2018 | 1.570 | 1.700 | %48 |
| 2019 | 1.750 | 1.841 | %49 |
| 2021 | 1.412 | 1.368 | %51 |
Öğrencilerin geldiği iller
4.695 öğrenci · 15 il- Samsun796
- İstanbul455
- Giresun289
- Trabzon269
- Ankara197
- Tokat163
- Rize153
- Çorum131
- Kayseri116
- Gaziantep113
- Amasya95
- Malatya85
- İzmir76
- Kahramanmaraş71
4.695 öğrencinin 1.686 tanesi (%36) Ordu çıkışlı.
Tabloyu gösterTabloyu gizle
| İl | Öğrenci | Pay |
|---|---|---|
| Ordu | 1.686 | %36 |
| Samsun | 796 | %17 |
| İstanbul | 455 | %10 |
| Giresun | 289 | %6 |
| Trabzon | 269 | %6 |
| Ankara | 197 | %4 |
| Tokat | 163 | %3 |
| Rize | 153 | %3 |
| Çorum | 131 | %3 |
| Kayseri | 116 | %2 |
| Gaziantep | 113 | %2 |
| Amasya | 95 | %2 |
| Malatya | 85 | %2 |
| İzmir | 76 | %2 |
| Kahramanmaraş | 71 | %2 |
Sık Sorulan Sorular
Ordu Üniversitesi taban puan aralığı nedir?
2026 verilerine göre Ordu Üniversitesi bölümlerinin taban puanları 233,797 ile 502,115 arasında değişiyor.
Ordu Üniversitesi kontenjanları doluyor mu?
2026 yılında 3.136 kontenjanın 3.114 tanesi doldu; doluluk oranı %99.
Ordu Üniversitesi öğrencileri en çok hangi illerden geliyor?
Ordu (1.686), Samsun (796), İstanbul (455), Giresun (289), Trabzon (269) en çok öğrenci gönderen illerdir.
Bu istatistikler hangi yıllara ait?
Veriler YÖK kaynaklı olup 2015–2026 dönemini kapsıyor.

