Fen Bilgisi Özel Ders Eğitimleri

Fen dersi sayısal dersler içinde en korkulan dersler arasındadır.

Bu ders diğer dersler ile kıyaslama yapıldığında hayatımızda en çok karşımıza çıkan konuları barındırır.Bu dersi başarabilmek için ilk önce fazlalıklardan kurtulmak gerekir.Peki bu fazlalıklar sizce nedir?Bu fazlalıklar dediğim ön yargı ve başarmamaya şartlanmaktan başka bir şey değildir.Derse başlamadan insanı ön yargılar ağırlaştırır bu durumda yükü olan öğrenci verimli ders çalışamaz ve çalıştığından bir şey anlayamaz. Ön yargılar ve olumsuz düşünceler dersin öğrenilmesine set çeker.Dersi iyi dinleyip tekrar eden her öğrenci başarının tadına varabilir. Önemli olan bir diğer konu anlaşılmayan konuların üstünü örtmemektir.Bu konular ileriki yıllarda ayak bağı olabilir başarı için çıkılan yolda engel olabilir.Bu gibi engeller ile zaman kaybetmemek için Fen Özel Dersler almak gerekmektedir.Korkup kaçmak yerine durup savaşmak bizlere ömür boyu konfor, kolaylık sağlayacaktır.

Fen Dersi Konuları Nelerdir?

Fen bilgisi dersi ortaokul dönemlerinde görülmektedir.Bu ders fizik, kimya, biyoloji dallarının temel konularını içermektedir.Güneş, Dünya ve Ay, Canlılar dünyası, Kuvvetin ölçülmesi ve sürtünme, Dünyanın katmanları, Madde değişimi, ışığın yayılması, İnsan ve çevre, elektrik devre elemanları, Güneş sistemi, vücudumuzdaki sistemler, kuvvet ve hareket, madde, ısı, ses gibi pek çok konu Fen Bilgisinin konuları arasında yer almaktadır.

Fen Bilgisi Özel Ders de Çalışmalar

·      Öncelikle bu dersin bir sebep-sonuç ilişkisi içinde çalışılması gerektiği unutulmamalıdır.

·      Fen Bilgisi dersinde kesinlikle ezber yapılmamalıdır.Bu derste sarmal eğitim sistemi uygulanmalıdır.Yani öğrenilen bir konunun üstüne diğer bir konu bina edilmelidir.Böylece her konu bir önceki konu ile ilişkilendirilmektedir.

·      Fen bilgisi dersinde sorulara bakıldığında soruların ezber ya da direkt bilgi olmadığı yorumlama sorunlarının bulunduğu görülecektir.Soru çözerken yorum kabiliyetinizi geliştirmeniz bu açıdan önemlidir.

·      Özel Dersi dikkatle dinleyerek öğrenmek tam da Fen Bilgisi dersi için geçerlidir. Örneğin  besinler ve de dengeli beslenme konusu için konuşursak derste dinlemez isek internetten yalan yanlış bilgiler öğrenme olasılığı çok yüksek.

·      Fen Bilgisi dersinde uygulayarak görme yani deney çok önemlidir.Bunun için özel dersler yardımıyla konularla ilgili okulda yapılan deneylerin yanında işin de başarılı öğretmenler dersin ciddiyetine vararak ve öğrenciyi sıkmadan evde de basit deneyler yapmaktadır.

Özel Ders Almanın Önemi Nedir?

Özel Ders bir ayrıcalık olmanın yanı sıra günümüz şartlarında ulaşmak çok kolay bir hal almıştır. Özel Ders birçok ayrıcalık sağlar gelin birlikte bunları inceleyelim.

·     Özel ders rakiplerimizden her zaman bir sıfır önde olmayı sağlar.

·     Okula gitme imkanı olmayan dışarıdan sınava hazırlananlar için bir veli nimet olma özelliği taşır.

·     Okul bittikten sonra farklı şeyler yapmak isteyenler için birçok avantaj sağlamaktadır.

·     Akademik açıdan avantajları bulunmaktadır.

·     İletişim avantajları bulunmaktadır. Öğretmenle birebir alınan dersler sınıf ortamında olduğu gibi farklı kişiler tarafından ders sabote edilmemiş olur ve zaman israfı olmaz. Öğrenci kendini daha iyi ifade ederek konuların üstüne rahatlıkla gider.

·     Okullarda veya dershaneler de öğrencilerin kalabalık ortamlarda anlamadığı ve soramadığı konuları birebir öğrenme kolaylığı sağlar.

Özel Ders Hangi Durumlarda Alınmalı

·     Akademik açıdan ilerlemek ve başarıya ilerleme hedefi olanlar,

·     Yaşıtlarından geride kalmak istemeyenler,

·     Kendi konforuna göre istediği yerde çalışmak isteyenler,

·     Kendilerine uygun zaman dilimlerinde çalışmak isteyenler,

·     Toplu derslerden ihtiyacı olan verimi elde edemeyenler,

·     Bir konun uzmanı olmak isteyenler ve birçok ihtiyaçtan dolayı özel ders almak artık çok daha kolay.

2 Sonuç
2788 Öğretmenden Fen Bilgisi Öğretmeni
  • Alanında uzman, en iyi 2788 fen bilgisi öğretmeni ozeldersalani.com’da. Özel Ders Alanı sizi ihtiyaçlarınıza en uygun fen bilgisi öğretmenleri ile tanıştırmaktadır. Binlerce öğretmen arasından; konum, fiyat, tecrübe, mezuniyet bilgisi vb. gibi birçok kriterlere göre karşılaştırma yapıp ihtiyaçlarınıza en uygun öğretmeni dakikalar içerisinde bulabilirsiniz. İster yüz yüze, ister online olarak fen bllgisi derslerine hemen başlangıç yapabilirsiniz.
  • Fen Bilgisi Özel Ders

30 TRY

'dan başlayan fiyatlarla İncele
Fen Bilimleri Özel Ders Seçenekleri
  • Superprof’ta yer alan on binlerce fen bilimleri özel ders hocası ile Türkiye’nin neresinde olursanız olun ister evinizde yüz yüze, ister webcam üzerinden online fen bilimleri özel ders alın. Tecrübeli hocalarla kendi ritminize ve bütçenize göre fen bilimleri konu eksiklerinizi kapatıp sınavlara hazırlanın. İlkokuldan lise ve üniversiteye kadar her seviyede fen bilimleri özel ders farklı fiyat seçenekleri Superprof’ta.
  • Fen Bilgisi Özel Ders

50 TRY

'dan başlayan fiyatlarla İncele