İlköğretim Özel Ders Eğitimleri

Hayata güzel bir adım olarak görülen ilköğretim çok kıymetli bir başlangıçtır.

Heyecanlı ve bir o kadar ürkek bir şekilde oturulan ilköğretim sıralarında çok kıymetli bilgiler ile tanışır hayatımıza katarız.Geleceğimiz için heyecanla çıktığımız eğitim öğretim yolculuğu milli eğitim vesilesi ile başlamış olur.Bu yolculuk geleceğimize uzanan çetrefilli bir o kadar da önemli bir yolculuk olmaktadır.Geleceğimize uzanan yolculuğun meslek hayatına kadar sağlıklı ve hayallerimiz doğrultusunda kaliteli bir şekilde temel atmaktır ilk öğretim. İlköğretim, orta okul, lise, lisans, lisans üstü diye yıllarımızı kaplamaktadır.Eğitim öğretimin değeri yeterince bilinmesi başarıların anahtarıdır.

İlköğretim eğitim öğretim hayatının en önemli olanıdır çünkü evde başlanılan eğitim okul sıralarında güzel bir temelle taçlandırılarak yolumuza ışık olur.Başarılı bir temel, kaliteli bir eğitim sayesinde eğitim öğretim hayatı başarılara her zaman gebedir.Daha detaylı ve anlaşılır  bir biçimde inceleyelim.

İlköğretim ve Önemi

Bireyin yaşamında büyük önemi vardır akademik temellerin atılmaya başlandığı en önemli aşamadır.Bu aşamada en önemli unsurlardan bir diğeri sınıf öğretmenidir.Sınıf öğretmeni evlerde başlayan eğitimin daha düzenli ve formata uygun bir halde temelleri atmaya başlar.Fakat bazı durumlar vardır ki bunlar işini başarıyla yapamayanlar veya yetersiz bir temel olarak gören velilerin imdadına koşan bilinçli veliler Özel Ders sayesinde bu problemlerden kurtulur.Geleceğini garantiye almak olarak gören veliler İlköğretim dönemlerinde özel ders almayı ihtiyacı duyabilir. İlköğretim toplumun tüm bireylerinde var olması gereken bilgi, beceri ve de tutumlarını kapsar.en kestirme yollar ile hedefimize ulaşmış olacağız.

İlköğretimde Özel Ders Almanın Avantajları

o  Odaklanma problemi ortadan kalkar

Okullarda mevcut şartlar dahilinde kalabalık sınıflar her çocuk için uygun olmayabilir.Bu sağlıklı bir eğitim şekli olmayabilir. Çekingen tavır sergileyenler olabilir bu yüzden gereken verim alınmaz.Algıda sorun olabilir.Birebir derslerde dikkat dağınıklığı olmayacağı için utanmadan öğretmenle iletişime geçen öğrenci odaklanma problemini zamanla yener.

o  İsteğe bağlı olarak özel ders programlanır

Okul yoğunluğunun arıtıldığı.Zihnin dinç ve çalışma temposuna uygun olduğu saatler düşünülür ve özel ders programı yapılır. Öğrencinin rahatlık ile anlayacağı gün ve saatler ayarlanır.Ders içerisi sınavlara göre ayarlanır. İsteğe bağlı olarak ekstra ders konuları hakkında bilgi verilir ancak veli izni dahilinde uygulanır.

o  Özel ders almak eğitim kalitesini artırır

Sınıf içinde tek bir hocanın tüm çocuklara aynı derecede anlama yetisi katması zordur.Bu durumda eğitim kalitesi yükseltilir. Özel dersler de çocuğun sorularına anlaşılır ve detaylı bilgi sunulur.

o  İlgi çekici içerikler ile dersler daha canlı tutulur

Özel dersler de öğretmen dikkatin dağıldığını anladığı an öğrenciye ses tonu ile, anlatma biçimi ile soru – cevap yöntemi ile dersin yönüne anında müdahale eder dersi canlandırır.Bu sebeplerden dolayı ilköğretimde özel ders aldıran veliler hocanın diksiyonuna , ders işleme stiline bakarak dersleri kontrol ederek ders temposunun düşmemesi adına çok önem vermeleri gerekir. İlkokul zamanları için önemli bir yöntem de dersi oyunlaştırarak işlenmesidir.

o  Ezberlemek yerine ders öğrenmeyi sağlar

Eğitimler öğretim sistemi yaygın bir şekilde ezbere dayalı yanlış yöntemler uygulanmaktadır.Ezber kalıcı ve sağlıklı bir yöntem değildir. Özel ders bu kalıpları yıkmayı ve bunu yaygınlaştırmayı amaçlar, öğrencinin konuyu derinlemesine öğrenmesi için en doğru yoldur.Konunun temelinin sağlam olması her zaman başarıyı beraberinde getirir.Adım adım ilerleyerek sistemli bir sekide öğrenilen matematik bilgisi lise zamanlarında yeniden karşımıza çıkar.Bu yüzden temel amaç öğrenmektir.

o  Verimli sonuçlar elde edilir

Düzenli özel dersler ile tanışan öğrenci uzun süreli başarı elde edecektir.Sağlam temele sahip olan çocuklar ileriki yıllarda çok daha başarılı oldukları gözetilir.Birebir ilköğretim dersi almak akademik başarılar ile birlikte rehberlik hizmeti de verir.Motivasyon artırılarak gelecek ile ilgili hayaller hederler karar verilir. Özel dersler bu yolların doğru şekilde nasıl başarıya ulaştığını hayattan örnekler vererek öğrenciyi korkutmaz.

 Özel Ders Almanın Önemi Nedir?

   Özel Ders bir ayrıcalık olmanın yanı sıra günümüz şartlarında ulaşmak çok kolay bir hal almıştır. Özel Ders birçok ayrıcalık sağlar gelin birlikte bunları inceleyelim.

·     Özel ders rakiplerimizden her zaman bir sıfır önde olmayı sağlar.

·     Okula gitme imkanı olmayan dışarıdan sınava hazırlananlar için bir veli nimet olma özelleği taşır.

·     Okul bittikten sonra farklı şeyler yapmak isteyenler için birçok avantaj sağlamaktadır.

·     Akademik açıdan avantajları bulunmaktadır.

·     İletişim avantajları bulunmaktadır. Öğretmenle birebir alınan dersler sınıf ortamında olduğu gibi farklı kişiler tarafından ders sabote edilmemiş olur ve zaman israfı olmaz. Öğrenci kendini daha iyi ifade ederek konuların üstüne rahatlıkla gider.

·     Okullarda veya dershaneler de öğrencilerin kalabalık ortamlarda anlamadığı ve soramadığı konuları birebir öğrenme kolaylığı sağlar.

Özel Ders Hangi Durumlarda Alınmalı

·     Akademik açıdan ilerlemek ve başarıya ilerleme hedefi olanlar,

·     Yaşıtlarından geride kalmak istemeyenler,

·     Kendi konforuna göre istediği yerde çalışmak isteyenler,

·     Kendilerine uygun zaman dilimlerinde çalışmak isteyenler,

·     Toplu derslerden ihtiyacı olan verimi elde edemeyenler,

·     Bir konun uzmanı olmak isteyenler ve birçok ihtiyaçtan dolayı özel ders almak artık çok daha kolay.

Özel ders günümüzde ihtiyaç olmaya başlamış ve kaliteli eğitim alabilmek için özel dersi hakkı ile verebilecek, güvenilir, işinde profesyoneli ve öğrenci ruhundan anlayan hocalar bulmak gelişen ve değişen çağda bizim sayemizde çok daha kolay.

Özel Ders Verildiği Mekanlar

  Öğrenci talebi doğrultusunda tercih edilen her yerde Özel Ders imkanı elde etmek mümkün.Korona virüs salgını kapsamında tercih olarak online özel ders imkanı mevcuttur. Öğrenci isteği ve konforuna göre özel dersler öğrenci evinde veya öğretmen evinde verilebilmektedir.Yine isteğe göre özel dersler etüt merkezleri, kütüphaneler, dershanelerde öğrenci isteğine göre verilir.

  İlköğretim Özel Dersler grup halinde veya birebir ders olarak öğrencinin tercihine göre ayarlanır.

Ders Zamanları

Ders günü ve ders saatleri öğrencinin çalışma planına uygun şekilde düzenlenir.Hafta içi gündüz, hafta içi akşam, hafta sonu gündüz, hafta sonu akşam olarak kişinin tercihine göre ayarlanır.

Ders Şekilleri Nelerdir?

İlköğretim Özel Dersler grup halinde veya birebir ders olarak öğrencinin tercihine göre ayarlanır.Okullarda öğretmenler birebir öğrenci ile ilgilenemezken özel dersler de birebir ilgi görülür.Birebir veya özel olarak yapılan dersler de öğrenci sayısının az olmasından dolayı anlama ve başarı oranları yüksektir.Her öğrencinin konuyu algılama tarzı farklı olduğu için birebir veya grup derslerinde öğretmen konuyu öğrencinin öğrenme şekline göre anlatmaktadır. Özel derslerde öğrenci bir konuyu anlamadan öbür konuya geçilmez.Bu sayede öğrenci sistemli çalışmaya alışarak sorumluluk duygusunu öğrenir ve kendi özgür iradesi ile görevlerini yerine getirir.

1 Sonuç
1215 Öğretmenden İlköğretim Özel Dersi
  • Alanında uzman, en iyi 1215 sınıf öğretmeni ozeldersalani.com’da. Özel Ders Alanı sizi ihtiyaçlarınıza en uygun sınıf öğretmenleri ile tanıştırmaktadır. Binlerce öğretmen arasından; konum, fiyat, tecrübe, mezuniyet bilgisi vb. gibi birçok kriterlere göre karşılaştırma yapıp ihtiyaçlarınıza en uygun öğretmeni dakikalar içerisinde bulabilirsiniz. İster yüz yüze, ister online olarak sınıf derslerine hemen başlangıç yapabilirsiniz.
  • İlköğretim Özel Ders

30 TRY

'dan başlayan fiyatlarla İncele