Kimya Özel Ders Eğitimleri

Kimya dersi hayatımıza fen derslerinde kısa bir kesit olarak hayatımıza girmiş olsa bile tam olarak kimya dersleri ile 9.

Sınıfta tanışmaktayız.Simyadan kimyaya diyerek derse giriş ve tanımlar ile başlansa da bir çok öğrenci hep korkarak, ön yargı ile derslere katılmaktadır.Geçer not alsam yeter deyip çok da önem verilmeyen dersler aslında hayati değere sahip konulardır.Hayatı dediğim abartı olarak gelse de aslında abartı olmayan bir tanımdır.U dersler hayati önem taşır çünkü üniversite sınavında sayısal bölüm okumak isteyen her öğrencinin ihtiyacı olan bir derstir.Zamanında önemsenmesi gereken dersler bizlere üniversite sınavında gerekli olduğu için erken davranılması durumunda daha çok avantaj elde edilir. Üniversite zor bir sınav olup konu bakımından da çok zengin sınavdır. İşte bu yüzden konuları büyük küçük ihmal etmeden onları iyi öğrenmek gerekmektedir. Özel dersler bu süreçte çok önemlidir ve bu imkana sahip olmak artık çok kolay bir hal almıştır.

Kimya , kimyasal değişimleri içeler ve mekanizmalarını aydınlatır ve insanlığa hizmet olarak sunulur.Simya bilim değil iken kimya bir bilim dalıdır.Sistematik bir bilgi birikimine sahip olan kimya uzun yıllardır hayatımızda olup merak konusudur.Teorik temelleri bulunur.Bilimsel çalışma yöntemlerine dayalı bir yapıya sahiptir.

Kimya Dersi Konuları Nelerdir?

Elementlerin kullanım alanları, (tüm elementler) madde ve özellikler, asitler ve bazlar, yanma tepkimeleri, kimyasal denklemler, avogadro sayısı, karışımlar, karışımların ayrıştırılması, organik kimyanın çalışma alanları, organik ve inorganik bileşenler, çözünürlük ve çözünürlüğe etki eden faktörler, çözücünün cinsinin çözünürlüğe etkisi, kimya terimleri sözlüğü gibi birçok karışık gibi görünen bütün konularda seviyenize göre gerekirse sıfırdan kaliteli bir eğitim ile kimya özel ders imkanını sizlere sunmaktayız.

Kimya bizlere maddelerin sırlarını öğretir bileşenlerini anlatır.Bileşenlerin niceliğini, niteliğini inceler ve hayatımızdaki yerini bilimsel olarak açıklar bize katar.Bu sayede madde ile ilgili her şey kimya sayesi ile öğrenilir.Kimyayı anlama ve çözme becerileri sayesinde deney yapma yetisi de öğrenilir. İşin içinde deneylerinde olması geçerliliği konusunda bizlere ispatlar sunar.Hayatımızın en temel besini olan su bile kimyanın araştırma konuşur.Kimya Özel Dersleri bizlere bir adım ilerde olabilmeyi kazandırır. Özel derslerin önemini gelin birlikte inceleyelim.

Özel Ders Almanın Önemi Nedir?

   Özel Ders bir ayrıcalık olmanın yanı sıra günümüz şartlarında ulaşmak çok kolay bir hal almıştır. Özel Ders birçok ayrıcalık sağlar gelin birlikte bunları inceleyelim.

·     Özel ders rakiplerimizden her zaman bir sıfır önde olmayı sağlar.

·     Okula gitme imkanı olmayan dışarıdan sınava hazırlananlar için bir veli nimet olma özelliği taşır.

·     Okul bittikten sonra farklı şeyler yapmak isteyenler için birçok avantaj sağlamaktadır.

·     Akademik açıdan avantajları bulunmaktadır.

·     İletişim avantajları bulunmaktadır. Öğretmenle birebir alınan dersler sınıf ortamında olduğu gibi farklı kişiler tarafından ders sabote edilmemiş olur ve zaman israfı olmaz. Öğrenci kendini daha iyi ifade ederek konuların üstüne rahatlıkla gider.

·     Okullarda veya dershaneler de öğrencilerin kalabalık ortamlarda anlamadığı ve soramadığı konuları birebir öğrenme kolaylığı sağlar.

   Özel Ders Hangi Durumlarda Alınmalı

·     Akademik açıdan ilerlemek ve başarıya ilerleme hedefi olanlar,

·     Yaşıtlarından geride kalmak istemeyenler,

·     Kendi konforuna göre istediği yerde çalışmak isteyenler,

·     Kendilerine uygun zaman dilimlerinde çalışmak isteyenler,

·     Toplu derslerden ihtiyacı olan verimi elde edemeyenler,

·     Bir konun uzmanı olmak isteyenler ve birçok ihtiyaçtan dolayı özel ders almak artık çok daha kolay.

      Özel ders günümüzde ihtiyaç olmaya başlamış ve kaliteli eğitim alabilmek için özel dersi hakkı ile verebilecek, güvenilir, işinde profesyoneli ve öğrenci ruhundan anlayan hocalar bulmak gelişen ve değişen çağda bizim sayemizde çok daha kolay.

Özel Ders Alabileceğiniz Durumlar

Kimya özel dersine ve tüm derslerin özel derine ihtiyaç duyma ilk okul sıralarında başlayıp hayatımız boyunca her türlü sınavlara hazırlık için gerekmektedir.Bunlar Liseye Geçiş sınavı (LGS), Üniversite gibi çok önem teşkil eden Temel Yeterlilik Sınavı (TYT), Yüksek Öğretime Geçiş Sınavlarında (YGS) avantaj elde eder. Üniversite okumakta sınavların bittiği anlamına gelmezken yine sınav kaygısına düşüren bir diğer sınav da Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) içinde özel derse ihtiyaç duyulmaktadır.Yüksek Öğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL), Eczacılık Uzmanlık Eğitim Sınavı (EUS), Tıpta Yan Dal Eğitim Sınavı olan (YEDUS), Akademik Personel Lisansüstü Eğitime Geçiş Sınavı (ALES), Scholastic Aptitude Test (SAT), Dikey Geçiş Sınavı (DGS), açık öğretim öğrencisi olanların ve birçok daha farklı alanlarda ihtiyaç duyulan her konuda Kimya özel dersi ve tüm dersler için özel ders imkanı mevcuttur.

Ders Zamanları Nasıl Ayarlanır?

Ders günü ve ders saatleri öğrencinin çalışma planına uygun şekilde düzenlenir.Hafta içi gündüz, hafta içi akşam, hafta sonu gündüz, hafta sonu akşam olarak kişinin tercihine göre ayarlanır.

Ders Şekilleri Nelerdir?

Kimya Özel Dersler grup halinde veya birebir ders olarak öğrencinin tercihine göre ayarlanır.Kimya istisna olarak diğer derslerden farkı grup halinde alınması durumunda faydasının olacağıdır.  Okullarda öğretmenler birebir öğrenci ile ilgilenemezken özel dersler de birebir ilgi görülür.Birebir veya özel olarak yapılan dersler de öğrenci sayısının az olmasından dolayı anlama ve başarı oranları yüksektir.Her öğrencinin konuyu algılama tarzı farklı olduğu için birebir veya grup derslerinde öğretmen konuyu öğrencinin öğrenme şekline göre anlatmaktadır. Özel derslerde öğrenci bir konuyu anlamadan öbür konuya geçilmez.Bu sayede öğrenci sistemli çalışmaya alışarak sorumluluk duygusunu öğrenir ve kendi özgür iradesi ile görevlerini yerine getirir.

     Sunulan Hizmetler

·     Kimya Özel Ders,

·     İhtiyaç duyulan her konuda özel ders,

·     Ödev yardımında bulunma,

·     Sınav hazırlık,

·     Eğitim koçluğu,

·     Yaşam koçluğu,

·     Proje yardımı,

·     Psikolojik danışmanlık rehberlik,

·     İlk okul, orta okul, lise, yabancı lise, üniversite hazırlık dersleri gibi ihtiyaç duyduğunuz her alanda Kimya özel dersi imkanı bulunmaktadır

1 Sonuç
Kimya Özel Ders Seçenekleri
  • Superprof’ta yer alan on binlerce kimya özel ders hocası ile Türkiye’nin neresinde olursanız olun ister evinizde yüz yüze, ister webcam üzerinden online kimya özel ders alın. Tecrübeli hocalarla kendi ritminize ve bütçenize göre kimya konu eksiklerinizi kapatıp sınavlara hazırlanın. İlkokuldan lise ve üniversiteye kadar her seviyede kimya özel ders farklı fiyat seçenekleri Superprof’ta.
  • Kimya Özel Ders

50 TRY

'dan başlayan fiyatlarla İncele