Sinema Eğitimleri

3 Sonuç
Amerikan Sinema Tarihi
  • 13 yıl boyunca Sinema dergisinin genel yayın yönetmenliğini, uzun yıllar SİYAD (Sinema Yazarları Derneği'nin) başkanlığını yapan ve halen Habertürk Gazetesi köşe yazarı olan Mehmet Açar, Amerikan Sinema Tarihi eğitiminde, üniversitelerde verilen yarı dönemlik "Sinema Tarihi" ve "Sinemaya Giriş" derslerine paralel bir içerik hazırladı. Lumiere kardeşlerin 1890'larda sinematoskopu icat etmesiyle başlayıp, günümüz sinema trendlerine dek geçen 120 yıllık sinema tarihi bu eğitimde işleniyor. Hollywood'u sinemanın merkezi haline getiren stüdyo sisteminin kurulması, sinemadaki deneysel akımlar, 70'lerde sinemanın yok olmaması için bulunan çözümler de dahil, Hollywood tarihindeki pek çok kırılma anına değiniliyor. Eğitim sona erip sertifikanızı aldığınızda, Amerikan sinema tarihi hakkında, bir Sinema TV bölümü öğrencisine benzer düzeyde bilgilenmiş olacaksınız.
  • Sinema

70 TRY

'dan başlayan fiyatlarla İncele
Avrupa ve Dünya Sineması Tarihi
  • 13 yıl boyunca Sinema dergisinin genel yayın yönetmenliğini, uzun yıllar SİYAD (Sinema Yazarları Derneği'nin) başkanlığını yapan Mehmet Açar, Avrupa ve Dünya Sineması Tarihi eğitiminde, sinemanın tüm dünyada bir direniş aracına dönüşmesinin hikayesini anlatıyor. 1920’li yıllarda Fransızların sinemayı bir sanata dönüştürmesi, ardından Sovyetler Birliği’nde Lev Kuleşov’un yaptığı kurgu deneyleriyle sinema dilinin oluşturulması anlatılıyor. Eğitimde, Fransız Yeni Dalgası’ndan İtalyan Yeni Gerçekçiliği’ne, toplumsal dayatmalara ve politik konjonktüre sinema yoluyla karşı çıkan 18 akımla ilgili detaylar yer alıyor. Ingmar Bergman’dan Nuri Bilge Ceylan’a, bu dönüşüm hikayesinde öncülük eden 80 efsane yönetmenin filmleri inceleniyor. Luis Bunuel ve Salvador Dali’nin ortak yapımı olan, rüyaları andıran filmlerden, Bruce Lee, Hayao Miyazaki ve Chan Wook Park eşliğinde yükselen Uzakdoğu sinemasına kadar, ülke sinemaları hakkında en önemli detaylar hakkında bilgilenmiş olacaksınız.
  • Sinema

70 TRY

'dan başlayan fiyatlarla İncele
Sinemada Türsel Okumalar Eğitimi
  • Özellikle sinema sanatına ve bu sanatın nadide örneklerini izlemeye çalışarak, sinema sanatının nasıl bir tarihi süreçten geçerek bugüne geldiği üzerine yorum yapmak isteyen kişilere ama daha genel olarak bilinçli bir izleyici olmak isteyen herkes bu eğitime dahil olabilir.
  • Sinema

90 TRY

'dan başlayan fiyatlarla İncele