Biyoloji Özel Ders Eğitimleri

Canlıları inceleyen bilim dalına biyoloji denir.

Hayatın var olan gizemini tümü ile fiziksel yapısını incelemektedir.Tüm toplumlarda ve tarihin her yerinde hayvanlar hakkında birtakım araştırmalar yapılmaktadır. İnsanlar yapısı bakımından hayata hüküm etmeyi, doğal kaynakları kullanma arzusu bulunmaktadır.Bu arzu sayesinde canlılara, doğaya ilginin artmasıyla sonuçlanır.Araştırmacı ruhlu insanlar sorular sormayı ve her sorularına cevap bulana kadar araştırmayı severler.Soruların peşinde koşmanın sonucunda, organizmalara, organizmaların yapılarını inceleyip bilgilenmeyi, insanları inceleyip araştırdıkları için yaşam kalitelerini maksimize etmiştir.Zamanla yaşam standartları artan insanlar tamamen tüm sorularına cevap bulmuş değildir çünkü sorular bitmiyor.Biyolojiye ilginin artmasının bir başka sebebi ise doğadır.Doğayı kontrol etme isteği değildir tabi ama doğayı anlama, tanımlama, yorumlama isteğinden gelmektedir.Bu araştırmalar sonucu dünya hakkında ki düşünlerimiz değişmektedir.

Lisede karşımız çıkan biyoloji dersine orta okul dönemlerinde hayatımızda yavaş yavaş yer almaya başlayan fen bilgisi dersinden de aşinayız.Günlük hayatta da bir çok alanda fark etmeden merak ettiğimiz şeyler biyoloji ile alakalı olmanın yanı sıra bu aşinalık sadece dersler için veya okul sınavları için yeterli gelmemektedir.Biyoloji bizlere farklı ÖSYM sınavları için hatta liseye geçiş sınavları için başarımızı gölgelememek adına anlamak, öğrenmek gerekmektedir. Özel ders eski zamanlarda lüks olarak görülürdü, günümüz şartlarında ise eğitimin ve okumanın kıymetinin anlaşılmaya başlaması sonucuyla daha bilinçlenen veliler sayesinde ihtiyaç haline gelmiştir.Kalabalık sınıflarda dersi verimli bir şekilde anlayamayan öğrenci bilmediği konuyu öğrenmek için dersten kafası daha karışık bir şekilde sınıftan çıkmaktadır.Burada görüyoruz ki biyoloji özel ders almanın ihtiyaç halini gelmiştir.

    Biyoloji Ders Konuları

1.   Biyoloji Bilimi,

2.   İnorganik Bileşikler ve Organik Bileşikler,

3.   Hücre ve Yapısı ve Madde Geçişleri,

4.   Canlıların Ortak Özellikleri,

5.   Canlıların Sınıflandırılması,

6.   Ekoloji,

7.   Hücre Bölünmeleri, Eşeysiz-Eşeyli Üreme,

8.   Kalıtım, Biyoteknoloji,

9.   Bitki Biyolojisi ve sistemler genel.Bu konuların detaylı ve anlaşılır bir şekilde öğrenip sınavlara hazırlanmak için biyoloji özel ders gerekmektedir.

 Biyoloji Dersinin Sınav Harici Faydaları Şunlardır

·     Laboratuvar becerileri artar ve laboratuvar ekipman kullanma ve öğrenir,

·     Analiz yeteneği, sonuç çıkarma, genel analitik öğrenme,

·     Güçlü iletişim yeteneği oluşur,

·     Organize etme ve zamanı güzel yönetme becerisi oluşur,

·     Anlama, araştırma, öğrenme isteği bilimsel literatürü öğrenme,

·     Bağımsızlık ve girişkenlik,

·     Matematiksel teknolojiyi okumak yazmak,

·     Hayat boyu öğrenme anlayışı kazanılır…

   Özel Ders Almanın Önemi Nedir?

   Özel Ders bir ayrıcalık olmanın yanı sıra günümüz şartlarında ulaşmak çok kolay bir hal almıştır. Özel Ders birçok ayrıcalık sağlar gelin birlikte bunları inceleyelim.

·     Özel ders rakiplerimizden her zaman bir sıfır önde olmayı sağlar.

·     Okula gitme imkanı olmayan dışarıdan sınava hazırlananlar için bir veli nimet olma özelliği taşır.

·     Okul bittikten sonra farklı şeyler yapmak isteyenler için birçok avantaj sağlamaktadır.

·     Akademik açıdan avantajları bulunmaktadır.

·     İletişim avantajları bulunmaktadır. Öğretmenle birebir alınan dersler sınıf ortamında olduğu gibi farklı kişiler tarafından ders sabote edilmemiş olur ve zaman israfı olmaz. Öğrenci kendini daha iyi ifade ederek konuların üstüne rahatlıkla gider.

·     Okullarda veya dershaneler de öğrencilerin kalabalık ortamlarda anlamadığı ve soramadığı konuları birebir öğrenme kolaylığı sağlar.

 

   Özel Ders Hangi Durumlarda Alınmalı

·     Akademik açıdan ilerlemek ve başarıya ilerleme hedefi olanlar,

·     Yaşıtlarından geride kalmak istemeyenler,

·     Kendi konforuna göre istediği yerde çalışmak isteyenler,

·     Kendilerine uygun zaman dilimlerinde çalışmak isteyenler,

·     Toplu derslerden ihtiyacı olan verimi elde edemeyenler,

·     Bir konun uzmanı olmak isteyenler ve birçok ihtiyaçtan dolayı özel ders almak artık çok daha kolay.

        

      Özel ders günümüzde ihtiyaç olmaya başlamış ve kaliteli eğitim alabilmek için özel dersi hakkı ile verebilecek, güvenilir, işinde profesyoneli ve öğrenci ruhundan anlayan hocalar bulmak gelişen ve değişen çağda bizim sayemizde çok daha kolay.

Özel Ders Alabileceğiniz Durumlar

Biyoloji özel dersine ve tüm derslerin özel derine ihtiyaç duyma ilk okul sıralarında başlayıp hayatımız boyunca her türlü sınavlara hazırlık için gerekmektedir.Bunlar Liseye Geçiş sınavı (LGS), Üniversite gibi çok önem teşkil eden Temel Yeterlilik Sınavı (TYT), Yüksek Öğretime Geçiş Sınavlarında (YGS) avantaj elde eder. Üniversite okumakta sınavların bittiği anlamına gelmezken yine sınav kaygısına düşüren bir diğer sınav da Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) içinde özel derse ihtiyaç duyulmaktadır.Yüksek Öğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL), Eczacılık Uzmanlık Eğitim Sınavı (EUS), Tıpta Yan Dal Eğitim Sınavı olan (YEDUS), Akademik Personel Lisansüstü Eğitime Geçiş Sınavı (ALES), Scholastic Aptitude Test (SAT), Dikey Geçiş Sınavı (DGS), açık öğretim öğrencisi olanların ve birçok daha farklı alanlarda ihtiyaç duyulan her konuda Biyoloji özel dersi ve tüm dersler için özel ders imkanı mevcuttur.

Özel Ders Verildiği Mekanlar

Öğrenci talebi doğrultusunda tercih edilen her yerde Özel Ders imkanı elde etmek mümkün.Korona virüs salgını kapsamında tercih olarak online özel ders imkanı mevcuttur. Öğrenci isteği ve konforuna göre özel dersler öğrenci evinde veya öğretmen evinde verilebilmektedir.Yine isteğe göre özel dersler etüt merkezleri, kütüphaneler, dershanelerde öğrenci isteğine göre verilir.

Biyoloji Özel Dersler grup halinde veya birebir ders olarak öğrencinin tercihine göre ayarlanır.

Ders Zamanları Nasıl Ayarlanır?

Ders günü ve ders saatleri öğrencinin çalışma planına uygun şekilde düzenlenir.Hafta içi gündüz, hafta içi akşam, hafta sonu gündüz, hafta sonu akşam olarak kişinin tercihine göre ayarlanır.

Ders Şekilleri Nelerdir?

Biyoloji Özel Dersler grup halinde veya birebir ders olarak öğrencinin tercihine göre ayarlanır.Biyoloji istisna olarak diğer derslerden farkı grup halinde alınması durumunda faydasının olacağıdır.  Okullarda öğretmenler birebir öğrenci ile ilgilenemezken özel dersler de birebir ilgi görülür.Birebir veya özel olarak yapılan dersler de öğrenci sayısının az olmasından dolayı anlama ve başarı oranları yüksektir.Her öğrencinin konuyu algılama tarzı farklı olduğu için birebir veya grup derslerinde öğretmen konuyu öğrencinin öğrenme şekline göre anlatmaktadır. Özel derslerde öğrenci bir konuyu anlamadan öbür konuya geçilmez.Bu sayede öğrenci sistemli çalışmaya alışarak sorumluluk duygusunu öğrenir ve kendi özgür iradesi ile görevlerini yerine getirir.

     Sunulan Hizmetler

·     Biyoloji Özel Ders,

·     İhtiyaç duyulan her konuda özel ders,

·     Ödev yardımında bulunma,

·     Sınav hazırlık,

·     Eğitim koçluğu,

·     Yaşam koçluğu,

·     Proje yardımı,

·     Psikolojik danışmanlık,

·     İlk okul, orta okul, lise, yabancı lise, üniversite hazırlık dersleri gibi ihtiyaç duyduğunuz her alanda biyoloji özel dersi imkanı bulunmaktadır.

Eğitim Koçluğu Hizmetleri

Stres gibi bir sıkıntı her türlü felakete sorun oluşturur.Verilen tüm emeklerin çöp olmasına bile sebeptir.Stres bedenen de insanlara zarar vermekle birlikte birçok olumsuz yanları bulunmaktadır.Eğitim koçluğu yol arkadaşlığı olarak da adlandırılır.Hayatın stres yükünü sağlıklı ve kontrollü şekilde yönetmeye yardımcı olmaktadır.Aldığımız bütün özel derslerin faydası da bu olacaktır.Biyoloji Özel Dersi alan bir öğrenci aynı zaman da eğitim koçuna da sahip oluş olacaktır. Öğrencinin konuşabileceği, kaygılarının paylaşabileceği ve akıl alabileceği tecrübeli bir yol göstereninin olması hem psikolojik hem de dersler açısından önemlidir.

0 Sonuç
Arama kriterlerinize gore kayıt bulunamadı.

Arama kriterlerinizi değiştirebilirsiniz. Eğitim merkezine dönmek için burayı tıklayın. Anasayfaya dönmek için lütfen tıklayın.