Türkçe Özel Ders Eğitimleri

Türkçe dersleri konuşmaya başlanılan ilk günlerden okul yıllarına ve hayat yolculuğunu sonlandırana kadar devam eder.  Türkçe öğrencilere , gözlemleyip izlediklerini, duyduklarını , okuduklarını tam olarak anlama yetisi kazandırır.    Türkçe dersleri insana görüp izlediklerini, duydukları ve okudukları olayları anlaşılır şekilde anlatmaya ve kendini doğru ifade etmeye yaramaktadır.

Türkçe özel dersleri sayesinde öğrenci Türk dilini benimser , severek doğru biçimde kullanmaya başlar.Türkçe özel dersleri sonucu olarak öğrenci Türkçe gelişim sürecini bilinçli olarak özenli bir biçimde kullanmayı öğrenir.Türkçenin katlılarından bir diğeri ise dinleme, okuma alışkanlığı zevk haline gelir ve bunun sonucunda estetik duyguları gelişir.Kelime dağarcığı gelişir.Türkçe dersleri sayesinde Türkçeyi şanına yakışır kullanmak ulusal duyguyu güçlendirir.Türkçe dersleri bilimsel, eleştirel, doğru, yapıcı ve de yaratıcı bakış açılarında avantajlı olmayı kazandırır.Kalabalık sınıf ortamlarında yeterince kazanım elde edemeyen öğrenciler Özel Ders imkanlarından yararlanmaktadırlar. Hayati değerleri olan sınavlarda en oyalayan ve en dikkat gerektiren ders Türkçe dersidir.Türkçe sınavlarında başarılı olabilmenin yolları düzenli kitap okumak ve pratik yapmak olacaktır dil bilgisi konularında zorluk yaşayan tüm öğrencileri özel ders almayı tavsiye ederim. Özel ders tek başına anlamaya çalışılan konularda çok daha zaman harcanır özel ders bizlere zaman kazandırır ve ölü zamanları da faydalı geçirmeyi sağlamaktadır.

Türkçe Dersleri İçeriği Nelerdir?

-Kelimede Anlam Konusu,

-Cümlede Anlam Konusu

-Kelime Türleri Konusu

-Kelimenin Yapısı ve Ekleri Konusu

-Cümlenin Ögeleri Konusu

-Cümle Türleri Konusu

-Ses Bilgisi ve Ses Olayları konusu

-Yazım Kuralları Konusu

-Noktalama İşaretleri Konusu

-Paragraf ( paragrafta anlatım biçimleri, Paragrafta düşünceyi geliştirme yolları, paragrafta yapı, paragrafta ana – düşünce - tema - konu , paragrafta yardımcı düşünme)

Türkçe yapısı bakımından kolay diyebileceğimiz bir ders olsa da içine girildiği zaman aslında o kadar da kolay olmadığını ve öğrenim aşamasında özel derse ihtiyaç duyulan bir derstir.Okuma , dinleme, hayal etme, düşüncelerini duygularını kolaylık ile yazıya dökebilme meziyetleri insana sağlayan ders Türkçe dersidir.

Öğrenci olmak uzun ve bir o kadar da çetrefilli bir iştir. Öğrenmenin yaşı ve zamanı olmaz fakat en bilindik öğrenci olma süreci ilk okul sıralarında üniversite mezuniyeti ile sonlandırılır.Bu sürenin her vaktini inanarak ve doğru bir çalışma planı ile başarmak mümkündür.

Özel Ders Almanın Önemi Nedir?

Özel Ders bir ayrıcalık olmanın yanı sıra günümüz şartlarında ulaşmak çok kolay bir hal almıştır. Özel Ders birçok ayrıcalık sağlar gelin birlikte bunları inceleyelim.

·     Özel ders rakiplerimizden her zaman bir sıfır önde olmayı sağlar.

·     Okula gitme imkanı olmayan dışarıdan sınava hazırlananlar için bir veli nimet olma özelliği taşır.

·     Okul bittikten sonra farklı şeyler yapmak isteyenler için birçok avantaj sağlamaktadır.

·     Akademik açıdan avantajları bulunmaktadır.

·     İletişim avantajları bulunmaktadır. Öğretmenle birebir alınan dersler sınıf ortamında olduğu gibi farklı kişiler tarafından ders sabote edilmemiş olur ve zaman israfı olmaz. Öğrenci kendini daha iyi ifade ederek konuların üstüne rahatlıkla gider.

·     Okullarda veya dershaneler de öğrencilerin kalabalık ortamlarda anlamadığı ve soramadığı konuları birebir öğrenme kolaylığı sağlar.

Ders Zamanları Nasıl Ayarlanır?

Ders günü ve ders saatleri öğrencinin çalışma planına uygun şekilde düzenlenir.Hafta içi gündüz, hafta içi akşam, hafta sonu gündüz, hafta sonu akşam olarak kişinin tercihine göre ayarlanır.

 Ders Şekilleri Nelerdir?

Türkçe Özel Dersler grup halinde veya birebir ders olarak öğrencinin tercihine göre ayarlanır.Okullarda öğretmenler birebir öğrenci ile ilgilenemezken özel dersler de birebir ilgi görülür.Birebir veya özel olarak yapılan dersler de öğrenci sayısının az olmasından dolayı anlama ve başarı oranları yüksektir.Her öğrencinin konuyu algılama tarzı farklı olduğu için birebir veya grup derslerinde öğretmen konuyu öğrencinin öğrenme şekline göre anlatmaktadır. Özel derslerde öğrenci bir konuyu anlamadan öbür konuya geçilmez.Bu sayede öğrenci sistemli çalışmaya alışarak sorumluluk duygusunu öğrenir ve kendi özgür iradesi ile görevlerini yerine getirir.Kaliteli öğretmenler sayesinde dersler daha eğlenceli daha anlaşılır bir hale bürünür

Eğitim Koçluğu Hizmetleri

Stres gibi bir sıkıntı her türlü felakete oluşturur.Verilen tüm emeklerin çöp olmasına bile sebeptir.Stres bedenen de insanlara zarar vermekle birlikte birçok olumsuz yanları bulunmaktadır.Eğitim koçluğu yol arkadaşlığı olarak da adlandırılır.Hayatın stres yükünü sağlıklı ve kontrollü şekilde yönetmeye yardımcı olmaktadır.Aldığımız bütün özel derslerin faydası da bu olacaktır.Türkçe Özel Dersi alan bir öğrenci aynı zaman da eğitim koçuna da sahip oluş olacaktır. Öğrencinin konuşabileceği, kaygılarının paylaşabileceği ve akıl alabileceği tecrübeli bir yol göstereninin olması hem psikolojik hem de dersler açısından önemlidir.

0 Sonuç
Arama kriterlerinize gore kayıt bulunamadı.

Arama kriterlerinizi değiştirebilirsiniz. Eğitim merkezine dönmek için burayı tıklayın. Anasayfaya dönmek için lütfen tıklayın.