Biruni Üniversitesi Yorumları

  • İstanbul
  • Vakıf Üniversitesi
  • 2014 Kuruluş
  • 7.812 Öğrenci
Biruni Üniversitesi

Diğer lisans ve önlisans bölümlerini bilemeyeceğim ama ''Ağız Ve Diş Sağlığı'' bölümünün kötü olduğu gibi bir gerçek var. Zaten haftanın 3 günü okul varken 2 gününde de dersleri öğlen 12 de bitiriyorlar. Ve bu hafta (adını vermek istemediğim bir hoca) derse 5 dakika geç kalmam halinde derse almadı kapının dışından dinleyebildiğim kadar dinlemeye çalıştım,rezilliğin daniskası.Paranla rezil olmak budur işte. Sorsanız iyi sağlık üniversitelerinden biri.Ödenen parayı asla hak etmeyen bir okul. Direk ilk fırsatımda başka bir okula geçiş yapacağım.

google

Aklımdaki özel üniversite kalıbını yıkan okul. Özele gitme hocalar bilerek bırakıyor diyenlere karşı burda tam tersi geçirmeye çalışıyorlar. Güzel bir üniversite...

google

Adnan hoca birde Meryem hoca superdi

google

bezmialem kurucuları arasında bulunan prof. dr. adnan yüksel'in rektörlüğünü yaptığı üniversite. eğitim yerleşkesine bir noktadan ötekine koşarak giden adam. yürüdüğünü hiç görmedim.

eksisozluk

daha yürümeyi öğrenmeden koşmaya çabalayan üniversitedir...

gördüğüm yaşadıklarımı okul hakkındaki görüşlerimi maddeler halinde sıralayacağım. umarım tercih yapacak kardeşlerimize faydalı olur...

* eğitim: öncelikle şu konuya açıklık getirelim. vay efendim burası özel üniversite dersleri çalışmadan geçiriyorlar falan filan yok. olmaması da gerek zaten. eğitim yeni açılmış bir okula göre iyi düzeyde. hocaların geneli ilgili tabi burda sizin de derse ilginiz önemli falan filan... genetik bölümü hariç diğer bölümlerde 1. sınıf ve hazırlık birleşmiş durumda yani öğleden önce ingilizce görüyorsunuz öğleden sonra ise bölüm dersleri veya tam tersi. ortalama yapmak isteyen veya yatay geçiş düşünen arkadaşlar 1. sınıfta ingilizceye çok ama çok önem vermeli. bir dönemde 30 akts krediniz varsa bunun 16 veya 18 ini ingilizce oluşturuyor. çoğu özel okula göre büyük bir artı bence. ancak tekrar söylüyorum 1. sınıfta ing ortalamanız çok önemli

*altyapı ve laboratuvarlar: lablar yeni ve temiz. altyapı ise "eh". şöyle ki altyapı dediğimiz şeyin içinde okul servisleri, kantin, yemekhane, fotokopi ve temizlik hizmetleri var. temizlik personelimizin ellerinden öperim onlara bir sözüm yok ancaaaak yemekhane bayağı tuzlu arkadaşlar. geçen sene alacağınız menüye göre 9 veya 11 tl idi bir tepsi yemek?! artık bu sene biz de merakla bekliyoruz daha nasıl artabilir diye. şimdi diyeceksiniz hani üniversitelerdeki isyankar imzacı hakkını arıyan gençlik? valla bu üni de o yok. artık para bol da mı veriyorlar yoksa tepkisizler mi bilemem. kantin(ler) de aynı şekilde. şimdi gelelim fotokopiye. şimdi arkadaşlar eğer okulumuzun öğrencisi olursanız mümkün olduğunca kampüs içindeki fotokopiciye gitmeyin. veya gidin ve siz karar verin. işim çok acil değilse gitmiyorum ben. çapaya geçip işimi orda hallediyorum.
servis hizmetine gelince. fena değil önerebilirim.

* kampüs hayatı: sanırım en çok burda zorlanacağım:) şunu belirtelim "apartman üniversitesi değiliz" ha çok geniş olanaklı bir kampüsümüz de yok. yine de dışarda etkinlikler oluyor. çimlerimiz de var ama küçük biraz. hatta bayağı. neyse.

*kütüphane: ders çalışma ortamı fena değil. kitap olanaklarına gelince geçtiğimiz sene yani okulun 2. senesi büyük ölçüde kitap kazandırıldı kütüphaneye ancak hala yeterli değil umarım eylülde okula gidince yalancı çıkarırlar beni :)

* spor olanakları : spor salonu küçük ama işlevsel. fitness salonu ise hala yeterli değil. okulun çeşitli dallarda takımları var. geçen sene bir ablamızın üniler arası kick boksta 2. olması sebebiyle biraz da önem vereceklerdir salona. umarım.

hah altyapı demişken okul wifi sine gelelim. en çok da burada yadırgıyorum okulu. internet altyapısını arttırmaları gerek. zira bu sene daha büyük bir aile olacağız.

* ücret konusunda da biliyorum çok pahalı. tüfe müfe değil de bari bu pahalılığın karşılığını altyapı ve sosyal etkinlikte görebilsek.

* okulun çevresine gelince. bir şey yok. bildiğin yok. yok yani. valla burda girişimci abi ablalara sesleniyorum. şu kampüsün etrafına açacağınız kafe restaurant köşeyi döner kardeşim. çünkü öğrenciler kantin ve yemekhaneden fazlasıyla sıkıldı.

özetle fena okul değildir. ilerde büyük işler yapacağına inancım tam. diyeceksiniz o kadar yerdin hala inancım tam diyorsun. e umut fakirin ekmeği be kardeşim. rektörün eğitim konusundaki referansının bezmi alem üniversitesi olması en büyük umut kaynağım bakacağız... bu sene altyapıya önem verirlerse ve kampüs çevresinde eğlence alanları veya kafeler açılırsa iyi bir okul olma yolunda adımlarını hızlandıracaktır.

2017 editi: yukardakilere ek olarak türkiye'de ortalama bir özel üniversitedir. sağlık bölümlerini tercih edeceklere önerir miyim evet ama beklentinizi çok da yüksek tutmayın :) *

2018 editi: iyidir hoştur öyle çok göze batan şikayetimiz yok ama çok pahalı be kardeşim. ayrıca eylülde gelecek öğrencilerle küçücük kampüste nereye sığacağız bilemiyorum :) okulun arkasındaki arsayı satın aldılar önce 2. hastaneyi yapıyorlardı sonra ise hastane fikrini cevizlibağ' a taşıyıp kampüsü büyütme fikrine gittiler bence mantıklı. şuanki 'kampüs' 2 kat büyüyor böylece. tabi bunlar 2018 girişli öğrencilerin 2. senesine yetişir biz pek göremeyiz bence :(

2019 editi: yukarıdaki yazdıklarıma ek olarak eğitim sistemi artık oturmaya başlayan üniversite. eylüle yeni bina yetişiyor ve okulun arka tarafındaki yolu da alıp iki binayı birleştiriyorlar. orta alana yeşil alan yapılacak deniyor ama görmeden inanmam :) başta eczacılık olmak üzere biruni'yi yazmak isteyenler yeşillendirebilir.
* tıp fakültesini düşünenler ise @tipcikadavra'yı yeşillendirebilirler.

2020 editi: 2020 haziranda buraya mezuniyet ve 5 seneyi değerlendiren kapsamlı bir entry girilecek.

eksisozluk