Türk Hava Kurumu Üniversitesi Yorumları

  • Ankara
  • Vakıf Üniversitesi
  • 2011 Kuruluş
  • 3.926 Öğrenci
Türk Hava Kurumu Üniversitesi

Tercihlerinizin arasında bile olmaması gereken bir okul. İşletme fakültesi ve mühendislik fakültesi ayrımını yapamayan öğrenci işleri müdürü olan, okulla iletişime geçmek deveye hendek atlatmaktan daha zor olan, öğrenciye değer verilmeyen bir okul. Tercih etmek yine size kalmış.

google

KUŞBAKIŞI Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Türk Hava Kurumu Havacılık Vakfı tarafından kurulmuştur. Dolayısıyla THK, 1925 yılından bu yana havacılık ve uzay alanlarında gösterdiği faaliyetler sonucu edindiği deneyim ve entelektüel birikim sayesinde derin bir altyapıya sahiptir. Türk Hava Kurumu Üniversitesi, 2 şehirde toplam 3 yerleşkede hizmet vererek Türkiye’de bu konuda bir ilk konumundadır. Çok kampüslü ortamı sayesinde özellikle, karşılıklı eğitim uçuşları gibi havacılık uygulamalarının yapılabildiği nadir üniversitelerden biridir. Türk Hava Kurumu Üniversitesi, bünyesinde bulunan 77 adet son teknoloji donanımlı uçak ile Türkiye’nin havacılık eğitiminde en büyük filoya sahip kurumudur. Ayrıca filosunda barındırdığı uçakların çeşitliliği sayesinde öğrencilerine kaliteli ve değişik tecrübeler sunmaktadır. Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Türkiye’nin havacılık ve uzay bilimleri alanında ilk ve tek ihtisas üniversitedir. Havacılık sektöründe nitelikli yetişmiş elemana duyulan ihtiyaç, Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin önemini arttırmaktadır. Üniversitenin özel sektör ile olan bağları, mezunlarının sektörde kolayca iş bulmalarına olanak sağlamaktadır. Bünyesinde ki 2 havaalanı (Etimesgut-Ankara yerleşkesi ve Selçuk-İzmir yerleşkesi), 6 tam kapasite hangar (Uygulama laboratuvarı olarak kullanılmak üzere) ve ILS cihazlı 2 operatör kulesi (Etimesgut-Ankara ve Selçuk-İzmir) ile Türkiye’de özellikle havacılık alanında altyapısı en geniş ve sağlam üniversitedir.

google

Normal bir unveriste eğitim mühendislik ve havacılık ile ilgilidir eğitim dili İngilizcedir eğitim ücretli ücret sabit değil her yıl enflasyon oranında artıyor, eğitim hazırlık + 4 yıl fakülte = 5 yıldir hazırlık sınavını geçerse 4 yıldır

google

Milli mücadelemizin 100. Yılı münasebetiyle Satranç Turnuvası Etkinliğine katıldık. Üç gün boyunca geniş ferah ortamda çok güzel bir turnuva geçirdik. Temizlik tertip düzen sürekli dolaşan personeller sayesinde gayet iyiydi. Türk Hava Kurumu Üniversitesine bizleri yakından ilgi ve alaka ile misafir ettiğinden ve de satranca olan desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum..

google

Ac Kız Öğrenci Yurtları Konforu ve fiyatları ile tercih sebebi.Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne tek vasıta ulaşımı ile ilk tercih nedenidir.

google

şu aralar çok sevdiğim, bütün yaşatılan olumsuzluklara rağmen toparlamaya çalışan, öğrencisinin yanında olan, mağduriyeti önlemek için çaba gösteren okulum.

eksisozluk