İstanbul Kültür Üniversitesi Yorumları

  • İstanbul
  • Vakıf Üniversitesi
  • 1997 Kuruluş
  • 15.438 Öğrenci
  • 389 Akademisyen
İstanbul Kültür Üniversitesi

Özel (vakıf) üniversiteler uzun sayılabilecek yıllardan beri (sanırım 1985 yılında Bilkent ile başladı) yüksek öğrenim işinde yükü paylaşıyorlar. Gerçi Amerika ve Avrupa’ya baktığınızda daha çok yeni olduğunu anlarsınız. Bu üniversite de oldukça şık bir isimle piyasaya girdi. İstanbul için oldukça merkezi sayılacak bir lokasyonda kampüs açtılar. Fakat pek çok vakıf üniversitesi gibi burası da eğitim işinin eğitim için yapılacağını anlayamadılar. Para-ekonomi elbette çok önemli ve ihmal edilemez kısmı. Fakat işin merkezine koymamak lazım. Bunun için de arkanızda güçlü bir vakıf sermayesi gerekli. Üniversitenin bu anlamda kat edeceği daha çok mesafe var.

google

Mühendislikte ilk tercihiniz burası olmasın . Eğitimi vasatlıkta önde bayrak tutan üniversitelerden birisidir , eğitim kadrosu yaşını almış profesörler ve duvara sorsanız size daha net ve dolu cevap verebilecek öğretim üyeleriyle dolu bir üniversite.Profesör hocalarımız yaşlarına rağmen diğer öğretim üyelerinden daha hevesli ve istekli şekilde bilgi aktarmaya çalışıyorlar,diğerleri yaşarken çoktan ölmüşler gibi ders anlatmaktalar.Kampüsü bir avuç kadar olduğu halde çim ekmekten imtina ediyorlar , amfiler çağ dışı , köhne ve sıralar aşırı rahatsız edici 90 derecelik suntaların üzerinde oturup ders dinlemenizi bekliyorlar , bel fıtığı için birebir.Öğrenci işlerinde silah zoruyla çalışıyormuş gibi davrananlar olduğu gibi işini hakkıyla yapanlar da var , erkenden pes etmemeniz ve o kişileri bulmanız gerekiyor. Erasmus veya diğer uluslararası programlarla gelmek isteyen öğrencilere tavsiyem hatasız kul olmaz yol yakınken Türkiye'de daha iyi bir üniversiteyi tercih etmeleridir.

google

Tüm aday öğrencilere, önümüzdeki yıllar için başarılar dilerim.

google

Deneyimli akademik kadrosuyla, 60 yıllık eğitim geçmişiyle, Türkiye’nin sayılı vakıf üniversitelerinden biridir. Sağladığı imkanlar da bir çok üniversiteden daha fazladır. Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ödemeler için de geniş burs imkanlarınsa sahip. Tanıtım günlerinde fazlasıyla bilgi elde edebilirsiniz.

google

Sadece mezuniyet töreni için ziyaret ettik konfersn salonu ulaşım v.s fena değil.egiti konusu uzun iş bilgi sahibi değilim

google