İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Yorumları

  • İstanbul
  • Vakıf Üniversitesi
  • 2010 Kuruluş
  • 9.319 Öğrenci
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi

Bir vakıf üniversitesi olan yer geniş bir arazi üzerine kurulmuş olup halkalı nın göbeğinde yer alır.ulaşım sorunu bulunmayan güzel bir eğitim yeri.

google

Ben yabancı uyruklu öğrenciyim, bu üniversitede Yüksek Lisans yapıyorum, Kapmüs olarak guzel, ders acisindanda iyi hocalar var ama yinede bir vakıf üniversitesi için yurt fiyatlarının 1 semesterlik nerdeyse 5 bin TL olmasını anlamıyorum, bununla alakali bir iş görülse iyi olur, yoksa insanlar daha cokda yabancı uyruklu öğrenciler ordan kaçiyor

google

Üç yıl önce geldiğimde, beni baya pişman eden, dutluğa benzettiğim bir üniversiteydi, fakat bunu da -tarihçesi ne kadar eski olursa olsun- eğitim vermeye yeni başlamasına, bölümlerinin daha yeni ve oturmamış olmasına vermiştim. Üç yıl sonra ise ciddi anlamda kaydedilen ve gözle görülen ilerleme gayet belli oluyordu (en azından kendi bölümüm ve üniversitedeki faaliyetler adına bunu diyebilirim). Okulun kampüsü ise gerçekten İstanbul'da enlere girebilecek derecede iyi. İlk yılımda pek hoşlanmasam da son iki yılım gayet güzel geçiyor üniversitede, fakat 2017'de yaşanan malum olaylarla birlikte ücretlerde yaşanan artış buradaki öğrencilerinde canını yakmakta, ancak İstanbul içindeki diğer bir çok üniversiteye göre hala çok hesaplı olduğunu da söylemeden edemeyeceğim. Okulun tabii ki geliştirilmesi gereken çok yönü var ve bu da zaman içerisinde düzeltilebilir. Düşük yıldız veren arkadaşlara pek anlam veremedim (gerçi herkesin kendine göre bir problemi olmuş olabilir) ama genel itibariyle okulun muhafazakar kitlesine hazımsız insanların sosyal medyada oluşturdukları linç kampanyasını görünce de pekte şaşırmıyor insan.

google

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, 2010 yılında İstanbul'da İlim Yayma Vakfı tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir. Üniversitenin merkez kampüsü Halkalı'dadır. Kuruluş tarihi: 10 Nisan 2010 Eğitim ve öğretimde İslami ilimleri önde tutalım.

google

İstanbul'un merkezinde yeşillikler içinde harika bir üniversite... Emeği geçenler den Allah razı olsun... Adını aldığı Prof. Dr. Sebahattin Zaim hoca gibi Türkiye'ye çok büyük hizmetler edeceğinden ve kıymetli insanlar yetiştireceğinden hiç şüphemiz yoktur..

google