Sabancı Üniversitesi Yorumları

  • İstanbul
  • Vakıf Üniversitesi
  • 1996 Kuruluş
  • 4.786 Öğrenci
  • 271 Akademisyen
Sabancı Üniversitesi

Dünya çapında kendini kanıtlamış üniversite. Kampüs çok güzel, akademisyenler ve diger çalısanlar oldukça özverili ve özenli çalışıyorlar.

google

Akiş ve performans uzerine yasayan ozel bir sergi..özel bir deneyim.. tekrar,tekrar gitmeyi düşünüyorum.Farkli sanatçılarla zenginleştirilmiş olması bu anlamda canli tutuyor.Method bölümüne katılımcı olarak katılmak ilham verici...

google

Marina Abramoviç sergisi var şuan ona gittik açıkçası sergiden pişman olduk. Ama mekan ferahlık olarak güzel hafta içi sakin. Sivil 40 ögrenci 25 lira, otopark görevlileri anlamsızca kötü davranıyor galiba hayata öfkeleri var. Sergiyi asla tavsiye etmiyorum hitap konusunda ülke insanına dokunan eserler değil.

google

Bahçesi ayrı güzel, boğaz manzarası ve köprü görünümü ayrı güzel. Bahçedeki bitkileri ve ağaçları başlı başına gezmek lazım bütün bir gün. Müzede her zaman kaliteli ve farklı sergiler oluyor. Kısacası, mutlaka görülmesi gereken bir yer..

google

Sabancı Müzesi sanatseverlerin sıklıkla gittiği bir yer. Dönemsel olarak sergiler değişiyor. Otoparkı mevcut. Özel durumlar dışında müze binasına kadar gitmenize izin verilmiyor. Bahçe girişindeki otopark alanına park edip birkaç dakika kadar yürümeniz gerekiyor. Içinde kafesi, restaurantı ve hediyelik eşyaların satıldığı küçük bir dükkan da var.

google

Eğitim kalitesi,sosyal projeleri ve geniş Kampüs alanıyla Dünya’nın ve tabii Türkiye ‘nin dereceli üniversitesi

google

Sabancı Üniversitesi'nin olmazsa olmazları

google

Sabancı Üniversitesi'ne ilk 2014 yazında Lise Yaz Okulu programları için gelmiştim. Burada 1 dönem eğitim aldıktan sonra bize Lise'de Üniversite deneyimi yaşattıkları için çok etkilenmiştim. Okulun kendi hocalarından ders alabilmek, çeşitli kulüplerde etkinlikler yapmak gibi bir çok deneyim katmıştım kendime. Üniversite içinde hep hedefim Sabancı oldu ve Sabancı'yı kazandığım için mutluyum. Şuan burada 3. sınıf öğrencisiyim ve okulun bana verdiği eğitimden, okul kulüp etkinliklerinden, kariyerim için kazandığım tüm deneyim ve sosyal çevreden kısacası bana kattığı her şeyden çokça memnunum ve daha da önemlisi mutluyum! Bence bir insanın şuan da kendini bir yere ait hissetmesi ve istediği eğitimi alabilmesi önemli bir nokta. Bu konu da ne kadar şanslı olduğumu çok daha iyi anlıyorum.

google

Sabancı Üniversitesi öğrencilere çok fazla fırsat veren ve Türkiye'deki diğer tüm okullardan özgürlükçü yaklaşımıyla ayrılan bir okul. Okula adım attığınız andan itibaren karşınıza kendinizi daha donanımlı hale getirmek için sayısız fırsat çıkıyor. Özellikle Türkiye gibi eğitim açısından istikrarsız bir ülkede Sabancı Üniversitesi büyük bir cevher. Sabancı Üniversitesi'ni öneriyorum.

google

Sabancı Üniversitesi'nin en sevdiğim alanlarından biri hemen göl kenarında yer alan 2006 yılında Heykeltıraş, Profesör Meriç Hızal tarafından Sabancı Üniversitesi kampüsü için yapılan, Sabancı Üniversitesi Atatürk Yazıtı "Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır. Benden sonrakiler, bizim aşmak zorunda olduğumuz çetin ve köklü zorluklar karşısında, belki gayelere tamamen eremediğimizi, fakat asla ödün vermediğimizi, akıl ve ilmi rehber edindiğimizi tasdik edeceklerdir. Zaman süratle ilerliyor, milletlerin, toplumların, kişilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayışları bile değişiyor. Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişimini inkâr etmek olur. Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar." Mustafa Kemal Atatürk

google

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, İstanbul'da Boğaziçi'nin en eski yerleşimlerinden Emirgan'da yer almaktadır. Müzenin ana binası olan villa, 1927 yılında Mısır Hidiv ailesinden Prens Mehmed Ali Hasan tarafından İtalyan mimar Edouard De Nari'ye yaptırılmış ve Hıdiv ailesinin değişik mensupları tarafından uzun yıllar yazlık konut olarak kullanılmış, kısa bir süre de Karadağ Sefareti olarak hizmet vermiştir. 1951 yılında Adanalı sanayici Hacı Ömer Sabancı tarafından Hidiv ailesine mensup Prenses İffet'ten satın alınan köşk, aynı yıl satın alınarak önüne yerleştirilen Fransız heykeltıraş Louis Doumas'ın 1864 yapımı at heykelinden ötürü "Atlı Köşk" olarak anılmaya başlanmıştır. Atlı Köşk'ün arazisi içindeki ikinci at heykeli ise, 1204 yılında 4. Haçlı Seferi sırasında Haçlı kuvvetlerince yağmalanan İstanbul Sultanahmet meydanından alınarak, Venedik San Marco kilisesi önüne yerleştirilen 4 attan birisinin dökümüdür. 1966 yılında Hacı Ömer Sabancı'nın vefatından sonra aile büyüğü olan Sakıp Sabancı tarafından sürekli konut olarak kullanılmaya başlanan Atlı Köşk, uzun yıllar Sakıp Sabancı'nın zengin hat ve resim koleksiyonunu barındırmış, 1998 yılında da içindeki koleksiyon ve eşyalar ile müzeye dönüştürülmek üzere Sabancı Üniversitesi'ne tahsis edilmiştir. Modern bir galerinin eklenmesiyle 2002 yılında ziyarete açılan Müze'nin sergileme alanları 2005 yılındaki düzenleme ile genişletilerek, teknik düzeyde uluslararası standartlara kavuşmuştur. Bugün Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi zengin koleksiyonu, kabul ettiği kapsamlı uluslararası geçici sergileri, konservasyon birimleri, örnek eğitim programları, yapılan çeşitli konser, konferans ve seminerleriyle çok yönlü bir Müzecilik ortamı sunmaktadır

google

Güzel bir kampüs

google

Gösteri merkezinde, sahneden mikrofonla gelen ses kolonlardan yankı yaptığı için, konuşmacının sesi net anlaşılamıyor.

google

Temiz ve kaliteli bir salon

google

Özel üniversitede okumak isteyenler için en ideal üniversite

google

Çok güzel bir sahnesi, geniş bir fuayesi var. Ancak sahne ses düzeni kötü. Tiyatro oyunlarında sahnede oyuncuların konuştuklarını ilk beş sıra dışında kimsenin duyması mümkün değil. Kaç kez geldik ama hep aynı ve kimse bunu düzelteyim çabasında değil. Ya oyunculara yaka/kulak mikrofonu ya da tavandan sahneye yaklaşan mikrofonlarla bu sorunun mutlaka çözülmesi lazım. Aksi halde en güzel oyunlara bile konsantre olup keyifle seyredilemiyor. Yazık.

google

Bir üniversite için gereken her şeye sahip. Ayrıca kapalı tenis kortu da var. Sabancı Üniversitesi'nde okuyorsanız kullanın işte lan

google

Ne biliyim müzelerde olmasa gezecek yer kalmıyor şehirde..

google

1994 senesinde üniversitede okurken stajer olarak buranın ölçümünü yapmıştık yaklaşık 1 ay boyunca .

google

Takoser takograf

google

Okul kesinlikle çok güzel ve akademik anlamda birçok şey kazanabileceğiniz bir yer ayrıca üniversite öğrencilerinin tüm imkanlarından sizin de faydalanabilmeniz güzel bir şey. Ayrıca fiyatı da normal. Ama öğrencilerden CV istemedim rağmen kesinlikle öğrenci seçtiğiniz düşünmüyorum. Ayrıca kontenjanı da olmadı gerekenden fazla ve sınıflar çok kalabalık kesinlikle çok daha Seçici olması ve iyi öğrencileri alması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca diğer bir kötü yanı da asistan öğrencilerin çok ilgisiz olması özellikle istanbul gezisini falan yaptıramıyorlar kendileri eğleniyorlar. Çok amatör bir gezi

google

Her müze gibi gezilip görülmeli

google

20 YILDA TÜRKİYENİN EN İYİ ÜNİVERSİTESİ OLDU.SAKIP BEY IŞIKLARDA UYUŞUN.

google

Sabancı Üniversitesi'nin yöre halkına paha biçilemez hizmeti. SGM Sanat Koordinatörü Sayın Pınar Eryaman'ın sayesinde İstanbul'un en iyi konserleri, en ses getiren tiyatro gösterileri kapımıza kadar geliyor. Bu sayede bizler de belki şehir merkezinde oturanlardan daha fazla eseri, gösteriyi keyifle izleme şansı buluyoruz.

google

Bir sefer resim sergisine baktım, sergi yeri bodrum da küçücük bir yer galiba eskiden burası kasa imiş ve kapı girişinde güvelik var sormamıza rağmen bu bina halka açık mı değil mi tam olarak anlayamadım. NOT: Mimari güzelliklerimizi sunan bir yapımız.

google

Sanat dolu bir deneyim için mükemmel.

google

İçerisinde huzuru iliklerinize kadar hissedebileceğiniz, olağanüstü çeşitliliğe sahip bilgi vahası...

google

Çok özel kurumların olduğu bir bina

google

I want to study in sabanci university..this is my dream to get scholarship from sabanci I want your scholarship..

facebook

(Google tarafından çevrilmiştir...) sabancı üniversitesi gerek konumu gerek düzenlemesi gerek yurt imkanları ile türkiyenin önde gelen özel üniversitelerindendir. içinde bir göl barındırır. ve bu üniversite adeta bir botanik bahçesini andırır. çevre düzenlemesi çok iyidir. nano teknoloji binasının mimarisi türkiyede tektir. sıkı güvenlik önlemleri vardır. bahar şenlikleri çok güzeldir. kocaman amfi tiyatro üniversiteye özellik katar. güneybatı asya öğrenilerinin tercih yerlerindendir. ülkeye genç ve dinamik beyinler katar.

google

Çok güzel ve harika bir yer

google

Farklı bir sanat mekanıdır. Kokteyl üstte. Sergi mekanın alt katındaki kasa bölümünde yer alır.

google

Sabancı Topluluğu, Sabancı Üniversitesi'nin kuruluş kararını 1994 yılında, Türkiye'nin en büyük aile vakfı olan Sabancı Vakfı önderliğinde aldı. Türkiye'de bir "dünya üniversitesi" kurma vizyonuyla, Ağustos 1995'te, 22 ülkeden, farklı disiplinlerde çalışan 50'nin üzerinde bilim adamı, araştırmacı, öğrenci ve iş adamı İstanbul'da düzenlenen arama konferansında bir araya geldi. Konferansta, İstanbul'da kurulacak bir dünya üniversitesinin felsefesi oluşturuldu: "Birlikte yaratmak ve geliştirmek". Arama konferansını, öğrenci eğilimleri araştırmaları ile desteklenen tasarım komitelerinin çalışmaları izledi. Tasarım sürecinde, disiplinlerarası yaklaşımlar çerçevesinde, programlar ve dersler üzerinde çalışacak 13 tasarım komitesi oluşturuldu. Akademik alandaki tasarım çalışmalarının yanı sıra üniversitenin iş süreçlerinin ve yönetim yapısının oluşturulması için Deloitte & Touche danışmanlık firması ile birlikte Üniversite İdaresi Projesi başlatıldı. Sabancı Üniversitesi'nin tasarım çalışmaları sonunda, tek bir üniversiteyi model olarak seçmek ya da farklı örnek ve uygulamaları taklit etmek yerine, yeni ve özgün bir üniversite modeli yaratıldı. Sabancı Üniversitesi'nin temel atma töreni 31 Temmuz 1997'de gerçekleştirildi. Ekim 1998'de, üniversitenin genel yapısının ortaya çıkmasını takiben Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı'na (EFQM) üye olmak üzere başvuruldu. Üniversitemiz, Türkiye'den EFQM'e başvuran ve üyeliğe kabul edilen ilk üniversitedir. Sabancı Üniversitesi, Ekim 1999'da ilk öğrencilerini karşılayarak öğretime başladı. Üniversitemiz bugün Türkiye'de ve yurt dışında pek çok üniversite tarafından örnek alınmaktadır.

google