TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Yorumları

  • Ankara
  • Vakıf Üniversitesi
  • 2003 Kuruluş
  • 6.220 Öğrenci
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

23 ocak tarihinde Orta Anadolu E-İhracat Konferansını gerçekleştirdik. Konferans salonu oldukca basık ve bizim organizasyona uygun değildi. Yanyana 1 ve 2 nolu alanları açarak kocaman bir fuaye olusturduk. 82 m2 led ekran ve çeşitli isiklar ile bir anda sindirellaya döndü mekan. Personel ve yonetim oldukca ilgili ve destekçi oldu. Ayrica universite icinde yer alan cati restaurant muazzamdi

google

bunyesinde sahsen benim tanidigim oss (sonra ismi ygd mi ne oldu, bilmiyorum) birincisi, ucuncusu, on ikincisi, yirmi ucuncusu, otuz birincisi vs. olan elemanlar vardi. bu adamlar nereye isteseler gidebilecekken burayi secmisti. baska da zibille vardir da, dedigim gibi ben kendi kisitli cevremden bu tipleri taniyordum. diger ilk yuz, ilk bes yuz muhabbetine girmiyorum bile, icinden cikamam.

ayrica su bina ve universite kalitesi muhabbeti de bitse iyi olacak. bir seye derman oldugu da yok, gerizekali adam turnusolu gibi bir laf olmaya basladi iyice.

eksisozluk

●Üniversiteden çok yüksek öğrenim dershanesi denebilir. ●Sosyal hayat bakımından okulun olanaksızlıkları, ilgisizliği ve öğrenci yığınının edilgenliğinin müşterek sonucu hiçbir şey vaat etmiyor. ●Akademik kadrosu her gün daha kötüye giden bölümler var ve elde bulunan öğretim görevlileri prk çok bölümde yetersiz. ●Okulun en büyük reklam kaynağı olan 'Ortak Eğitim' programı bile öğrencileri mağdur etmektedir. ●Bulunduğu konum sebebiyle okulda yaşam çok pahalıdır. ○Henüz okurken ya da mezun olur olmaz iş bulma oranı çok yüksek bir üniversitedir. ●3 dönem eğitim hayatını tatiller üzerinden kuran insanlar için zorlayıcı olacaktır. ● Yurt dışı tanınırlığı ve yabancı öğrencisi neredeyse yoktur. ○ Pek çok olumsuzluğun kaynağı okulun kendisi gibi görünse de öğrenciler çoğunluğunun memnuniyetsiz ama edilgen olması ve idealleri olmayan bir insan topluluğunun bir amaç etrafında birleşememesi ana sorundur.

google

Arkadaşım Selin Aradağ Makina Mühendisliği Bölümü'nde öğretim görevlisidir. Bir diğer Bölümde'de Ünay Tamgaç görev yapmaktadır...

google

Üniversite başlarken çok yüksek beklentilerle içerisindeydik. Zaman içerisinde yanıldığımızı anladık.. Şöyleki: Eğitim beklediğim kadar iyi değil. Hocalar az verip, Daha çok almak istiyorlar.. Öyle olunca çoğu arkadaş bocalamaya başlıyor. İnanılmaz özverili çalışıyor ama olmuyor, olmuyor. Mesela Bilgisayarcı: ders alanların %80'ni başarısız.. Böyle olunca hocada kendinde biraz suç aramalı.. Lakin hoca kulak asmıyor bile.. Sen geçmişsin kalmışsın hocanın umurun da değil. Tabi yönetiminde. Yönetim bu sene fiyatları 45.000 TL yaptı.. Seneye 65.000 diyebilir. Kimsede bir şey diyemez. Enfilasyon/TEFE/TÜFE hak getire.. El insaf...Bir kez bu okula başladı mı!!! Devam ettirmek zorundasın.. 45.000 verdiğine göre derste oturacak yer bulabilsen, otoparkta arabanı çekecek yer bulsan.. Genç/yeni ve bazı başka dünyada yaşayan hocalara da: Bir derdini anlatabilsen, bir soru sorabilsen, keşke onların yanlarında kapı kolu kadar öğrencinin kıymeti olsa. Biraz da bizi ve 45.000 TL'yi ödeyen ailelerimiz düşünseler; Her şey güzel olacak..

google

TOBB Bünyesindeki değerli ve donanımlı hocaları ve çalışkan öğrencileri ile çok güzel projelere imzalar atıyor.Okulun üç dönem olması başlı başına çalışkanlık gerektiriyor.Çocuklarım bu okulu seçerek çok doğru seçim yaptıkları kanısındayım.

google