Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Yorumları

  • İstanbul
  • Vakıf Üniversitesi
  • 2010 Kuruluş
  • 6.568 Öğrenci
  • 315 Akademisyen
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi

Geldiğime hiç pişman olmadığım vaad ettiklerini fazlasıyla veren, eğitimi kaliteli üniversite. Edit: Vaad ettiklerini vermemeye başladı, üst dönemler oldukça sıkıntı çekiyor, muadillerine göre daha iyi.

google

Asıl olarak Fatih Belediye Binası olarak yapılmıştır. Eski Kadıköy Belediye Binasının ikizidir.

google

Keşke şu okulu yazacağıma bir sene daha hazırlansaydım. Bir sene daha kaybetmiyeyim diye yazdım ama 1,5 sene tek dersten uzattırdılar. Sebebini sorduğumda mahkemeye gidebilirsin dediler. Uğraşmasam hala öğrenci olarak devam etmek zorundaydım.

google

Tarihi askeri kışla binalarına eklenerek oluşturulmuş bir yerleşke. İstanbul'un dokusunu tam merkezinde Haliç'in yanıbaşında hissettirebilen güzel bir yerleşimi var. Sahil bölümünde ve tarihi alanlara yakın olduğu için şehrin sesi dersler esnasında rahatsız edici boyutta da değil. Güzel.

google

“Machine Learning” weekend için geldigimiz üniversite. Eğitim kalitesi nedir bilmem, hocaların kaç akademik makalesi var bilmem, ancak lokasyon olarak güzel bir yerde...Mimarisi gayet güzel, yapanlarin eline sağlık. Kampüs girişinde sağ tarafta yer alan cafe de yazan “proje çalışması yapılması yasaktır” yazısı olmamış...Herhangi bir üniversite yetkilisi nasıl müdahale etmez bu duruma? Ögrenci kahvesini içecek, yemeğini yiyecek, ayni zamanda projesini yapacak... Starbuckslarda bir kahve ile saatlerce oturup çalışabilirken, bir üniversite cafesinde nasıl izin verilmez anlamış değilim...

google

Çok güzel tarihi bir mekan.

google

Eski fatih belediye binası şimdi ise üniversite oldu.

google

Eğitici kadrosu gerçekten şahane olan ve öğrenci yoğunluğu az olduğu için rahatlıkla hocalara ulaşılabilen bir üniversite.. tek dezavantajı yeni açılmış olmasından dolayı tek bir kampüste değil Istanbulun çeşitli merkezlerinde bir çok yerleşkeden oluşması..

google

Tarihin eşsiz dokusunda bulunmak ayrı bi zevk katıyor.

google

جامعة وقفية حكومية تتبع الأوقاف التركية، علماً أنه توجد عشرات الجامعات الوقفية في تركيا، لكن لا توجد إلا جامعتان وقفيتان حكوميتان: هذه و"بزم آلم".

google

Tarihi binayı üniversiteye vermekle iyi mi yaptılar, bilemiyorum. İçini görmek bir türlü nasip olmadı. Üstündeki Osmanlıca yazıda "Şehremaneti Fatih Dairesi" yazıyor. Yani İstanbul Belediyesi Fatih Şubesi. Şehrin geçmişini bize hatırlatması bakımından çok önemli bir bina.

google

Rasathane CAD üzerinde bulunan bir Üniversite yeni bir okul denebilir... Çok yaşı yok. Kadıköy den 14r ile çok kolay gelinir. Otobüsten Rasathane Ortaokulu durağında inin Üniversite tam karşınızda bulunmaktadır.. Yeri ve Üniversite çok güzel bir konumdadır..

google

Fatih Sultan Mehmet Foundation University is one of the foundation university in istanbul. There are four faculties history,science history, psychology and literature...

google

tarihle iç içe bir binası var

google

Güzel okul. Ulaşım da kolay.

google

Mevlevihane çok gösterişli

google

I love this place. It's quite amazing ❤️

google